تداوم اجرای طرح «ابرار» در راه‌های روستایی مهاباد

تداوم اجرای طرح «ابرار» در راه‌های روستایی مهاباد
بهسازی و آسفالت ۳۸ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان در قالب طرح ملی «ابرار» عملیاتی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : رییس اداره راهداری ‌و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: امسال بهسازی و آسفالت ۳۸ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان در قالب طرح ملی «ابرار» عملیاتی خواهد شد.

محسن خادمی افزود: هم‌اکنون ۲۱ کیلومتر از راه‌های روستایی خاکی این شهرستان در قالب این طرح در دست بازسازی و آسفالت است که امسال ۴.۵ کیلومتر از مسیر روستای «سویناس» به «ماژگه» در مرحله آسفالت و مابقی تا پایان فصل عمران آسفالت خواهد شد.

وی ادامه داد: عملیات بهسازی و ابنیه شامل آبراهه، تسطیح و لوله‌گذاری ۱۷.۶ کیلومتر دیگر نیز در قالب همین طرح مربوط به راه روستاهای «گامشان»، «سیاهقول»، «آغاسور» و «خاتون خاص» امسال انجام خواهد شد. 

وی اضافه کرد: هم‌اکنون ۵۳ درصد از ۶۲۰ کیلومتر راه روستایی مهاباد آسفالت شده است که با اتمام طرح ابرار این مقدار به ۶۵ تا ۷۰ درصد خواهد رسید.

رییس اداره راهداری ‌و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد بیان کرد: طرح ابرار برای بازسازی راه‌های روستایی با هدف ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در کشور و آذربایجان‌غربی است که با اولویت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و تکمیل راه‌های روستایی بالای ۵۰ خانوار بدون راه مناسب، هدف‌گذاری شده است.

​طرح ملی ابرار در راستای اجرای برنامه‌های دولت تدبیر و امید و با هدف تکمیل شبکه راه‌های روستایی مشتمل بر ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از ۲ هزار کیلومتر از راه‌های اولویت‌دار روستایی با ۱۸۰ اکیپ راهسازی و هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهسازی دولتی اجرا می‌شود.

آذربایجان‌غربی بیش از ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان حدود هشت هزار کیلومتر راه روستایی است؛ از این میزان نیز نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر آسفالت نیست.

شهرستان‌های ارومیه، چالدران و مهاباد بیشترین روستاهای زیرپوشش این طرح را به خود اختصاص داده است.

مهاباد دارای هزار کیلومتر راه شامل ۲۳۵ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

# نظر : 0