نشست خبری فرمانده انتظامی مهاباد با اصحاب رسانه

نشست خبری فرمانده انتظامی مهاباد با اصحاب رسانه
فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد درنشست خبری با اصحاب رسانه ازمتلاشی شدن باند کلاهبرداران اینترنتی و سارقان حرفه ای خودرو، موتور سیکلت و احشام خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد گفت: در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه جدی با سارقان حرفه ای، پلیس آگاهی این شهرستان با رصد اطلاعاتی موفق به دستگیری چهار نفرسارق حرفه ای شد که پس از بازجویی های فنی به بزه ارتکابی و سرقت نه دستگاه انواع خودرو و هفت دستگاه موتورسیکلت از شهرستان مهاباد و شهرستانهای همجوار اعتراف کردند.

سرهنگ تجاری افزود: همچنین با توجه به افزایش سرقت وسایل و لوازم داخل خودرو در سطح شهرستان، کارآگاهان پلیس آگاهی با افزایش گشت زنی، موفق به دستگیری نه نفر سارق شدند که در بازجویی ها به 22 فقره سرقت از داخل خودرو و لوازم قطعات خودرو اعتراف کردند.

وی گفت: همچنین با توجه به اعلام انتظامی یکی از شهرستانهای همجوار مبنی بر سرقت احشام در آن شهرستان، مورد اعلامی در دستورکار عوامل پلیس آگاهی شهرستان مهاباد قرار گرفت که با رصد و پایش های اطلاعاتی ، سارق به همراه 39 رأس احشام سبک در حوزه استحفاظی این شهرستان دستگیر و پس از تشکیل پرونده قضایی، احشام مسروقه تحویل مالباخته شد.

فرمانده انتظامی مهاباد در ادامه به متلاشی شدن باند حرفه ای سارقان اینترنتی درمهاباد خبرداد و گفت: متهمان با طراحی نرم افزارهای مخرب و جعلی از جمله ماهواره جیبی و صیغه یاب آنها را درکانالهای تلگرامی تبلیغ و منتشر می نمودند و مالباختگان را به این شیوه فریب می دادند و از این طریق به حساب بانکی افراد دسترسی پیدا کرده و از حساب آنها  برداشت می کردند.

وی افزود: متهمان با این روش درمجموع 500 میلیون تومان از 120 کارت و حساب بانکی برداشت کرده بودند که در نهایت متهمان با تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضایی قرار داده شدند.

# نظر : 0