جلسه تودیع و معارفه فرمانداری مهاباد برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ رضا ابراهیمی روز پنجشنبه در جلسه تودیع و معارفه فرمانداری مهاباد که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد افزود: تمام تلاش مدیران و نیروهای دستگاه های اجرایی باید در راستای رفع مشکلات مردم  براساس واقعیت و پتانسیل های موجود کشور باشد.

وی با بیان اینکه دولت جدید مردمی و در بین آنان خواهد بود، ادامه داد: سیاست میدانی و حاضر شدن در بین مردم در دستور کار استاندار آذربایجان غربی قرار دارد تا از نزدیک مشکلات و مطالبه های مردم رصد و پیگیری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه انتخاب مدیران شهرستانی نیز براساس اصل جهادی بودن صورت گرفته است، بیان کرد: مشکلات و وضعیت معیشت مردم با روال عادی و خدمت در وقت اداری امکان پذیر نیست و مسوولان باید به صورت شبانه روزی به فکر حل مشکلات مردم باشند.

ابراهیمی با بیان اینکه نظام ما امروز نیازمند مدیران جهادی است، اظهار داشت: کلنگ زنی های زیادی در گذشته انجام شده که تاکنون به نتیجه نرسیده و باید در دولت جدید مردم انتظار دارند طرح های نیمه تمام مورد بهره برداری قرار گیرند  و از آنان خدمات دریافت کنند.

وی در ادامه ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم افزود: شهروندان نسبت به دریافت واکسن در مراحل سه گانه آن اقدام کنند تا به زودی شاهد ریشه کن شدن این بیماری باشیم.

امام جمعه مهاباد هم در این جلسه بیان کرد: طبق قرآن کریم و توصیه های انبیاء تخصص و امانت داری 2 ویژگی مهم مدیران دولت اسلامی هستند که باید در انتخاب مسوولان به آن توجه شود.

ماموستا عبدالسلام امامی با اشاره به اینکه مسولیت یک فرصت برای خدمت گذاری و کسب رضای خداوند است، اظهار داشت: یکی از راه های سعادت  و خوشبختی انسان کسب لقمه حلال از راه خدمت صادقانه به انسان ها است که باید مسوولان آن را جدی بگیرند.

وی ضمن قدردانی از تلاش های فرماندار سابق مهاباد برای فرماندار انتخاب شده از سوی استانداری ابزار امیدواری کرد و گفت: مسوولان نباید چشم طمع به پست و جایگاه اداری داشته باشند و وظیفه قانونی را به طور کامل و صحیح انجام دهند.

فرماندار سابق مهاباد هم در این جلسه بیان کرد: طی 13 ماهه گذشته در شرایط سخت مقابله با کرونا، تحریم و برخی از مشکلات درون شهری مواجه بودیم که با تلاشو همدلی بین مدیران توانستیم مشکلات را مدیریت و بخشی از آنها را مرتفع کنیم.

عارف خدرلو ضمن قدردانی از تمام اقشار مردم و مدیران شهرستان بیان کرد: تعطیلی بازار و محدود کردن تردد مسافران به علت جلوگیری از شیوع کرونا جز تصمیمات سخت دوران مدیریت بنده بود که ناچار به اتخاذ آن شدیم.

وی ضمن عذر خواهی از کمبودهای دوران مدیریت خود اظهار داشت: مسسولان، جامعه مدنی، خیران و معتمدان شهر مشارکت قابل توجهی در حوادث و مشکلات شهر از جمله آتش سوزی و سیل داشتند که از آنان قدردانی می کنم.

خدرلو با بیان اینکه بیش از هشت هزار میلیارد ریال طرح های نیمه تمام در این مدت به بهره برداری رسید، گفت: اقدامات خوبی در راستای توسعه شهرستان انجام شد که اگر وجود بیماری کرونا نبود این موفقیت ها بیش از پیش اتفاق می افتاد.

امیر قادری سرپرست فرمانداری مهاباد هم در این جلسه اظهار داشت: تعامل بین مدیران شهرستانی در کنار نظم و انضباط اثر بخشی مطلوبی برای ارایه خدمت به مردم خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه پذیرای انتقادهای سازنده برای بهبود وضعیت موجود خواهیم بود، افزود: توسعه یافتگی متوازن و نگاه کلان به امر توسعه در سطح شهرستان خواهیم شد و در همین راستا نیز نیازمند کمک اندیشمندان و صاحب نظران هستیم.

قادری اضافه کرد: اقدامات در نظر گرفته شده براساس سیاست های کلی دولت جدید و در چهارچوب قوانین و مقررات است و همه ما نیز پایبند به آن خواهیم بود.

در پایان جلسه "امیر قادری" طی حکمی از سوی استاندار آذربایجان‌غربی به سمت سرپرست جدید فرمانداری ویژه مهاباد انتخاب و از زحمات "عارف خدرلو" فرماندار سابق این شهرستان با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسوولان شهرستان قدردانی شد.

معاون فنی،هماهنگی بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور، معاون  هماهنگی امور  عمرانی استانداری کردستان، مدیرکل دفتر فنی استانداری کردستان، مدیر شهرسازی و معماری  و دبیر کمیسیون ماده 5 استان کردستان، شهردار شهرستان سقز، کارشناس طرح و برنامه سازمان  جهادسازندگی استان کردستان، کارشناس نظارت بر طرحهای عمرانی حوزه معاونت عمرانی استانداری کردستان، کارشناس و مسئول واحد شهرسازی دفتر فنی استانداری کردستان از جمله سوابق مدیریت فرماندار جدید مهاباد است.