تردد در گردنه‌های "زمزیران" و "قره بلاغ" مهاباد بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست

تردد در گردنه‌های "زمزیران" و "قره بلاغ" مهاباد بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست
رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: بر اثر بارش برف و کولاک و کاهش دمای هوا تردد در گردنه‌های "زمزیران" در محور مهاباد - سردشت و "قره بلاغ " در محور مهاباد - بوکان در جاده برهان این شهرستان بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ محسن خادمی شب گذشته در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون ارتفاع دید در محور مهاباد سردشت و در نزدیکی گردنه زمزیران و جواله رشان به 50 متر کاهش یافته و به علت سطح لغزنده جاده تردد در این مسیر تنها با استفاده از زنجیرچرخ انکان پذیر است.

وی ادامه داد: همچنین محور مهاباد بوکان نیز به علت بارش برف و کولاک و مه غلیظ تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست و مسافران در صورت ضرورت از محور جایگزین بوکان میاندوآب به مهاباد استفاده کنند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد افزود: محور پسوه حد فاصله مهاباد به پیرانشهر و گردنه "سرمیدان" به علت کولاک و مه غلیظ تا اطلاع ثانوی مسدود و رانندگان در صورت نیاز از محور جایگزین مهاباد نقده به پیرانشهر استفاده کنند.

خادمی بیان کرد: محورهای مهاباد ارومیه و مهاباد میاندوآب هم تردد روان و با احتیاط امکان پذیر است.

وی اظهار داشت: از زمان آغاز برف در صبح امروز 9 اکیپ راهداری در مسیرهای بین‌شهری به ویژه گردنه های برفگیر استقرار پیدا کرده و اقدام به نمک پاشی و برف روبی محورهای مواصلاتی کنند.

خادمی تاکید کرد: با توجه به کاهش دید افقی، تداوم بارش برف و کاهش دما در محورهای مواصلاتی به ویژه گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به مسافرت کنند.

# نظر : 0