تأکید بر اجرای طرح یاری گران زندگی درنشست شورای مبارزه با مواد مخدر مهاباد

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ فرمانده انتظامی استان آذربایجانغربی در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد به ایجاد اشتغال برای افرادی که از بند اعتیاد رهایی یافته و همچنین اجرای طرح یاری گران زندگی در استان تأکید کرد.

سردار خرم نیا افزود: طرح یاری گران زندگی ، تفاهم نامه ای بین ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و وزارت آموزش و پرورش است که این طرح باید تا پایان برنامه ششم در تمام مدارس به اجرا گذاشته شود.

وی، با بیان اینکه مشارکت مردم برای پیشگیری از اعتیاد اقدامی جهادی است، افزود: تمام دستگاههای عضو شورای مبارزه با مواد مخدر باید با همکاری و با کمک سازمانهای مردم نهاد در راستای کاهش آمار جمعیتی موادمخدر گام بردارند.

کارسولی و خالدی، فعالان مدنی و نمایندگان دو تشکل مردمی مهاباد هم در این نشست بر آموزش و پیشگیری و همچنین توجه به خانواده های افراد گرفتار در دام اعتیاد و ایجاد راهکارهای مناسب برای رهایی این افراد از بندهای زندان و  پیشگیری از بازگشت آنان به چرخه معتادان تأکید کردند.

حیدری،دادستان مهاباد و سرهنگ طالب رحیمی فرمانده سپاه هم ضمن ارائه راهکارهایی برای کاهش اعتیاد درجامعه، بر ایجاد اشتغال برای افرادی که از اعتیاد رهایی یافته اند تأکید کردند.

ایرج شجاعی،فرماندارشهرستان مهاباد هم رویکرد شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان را اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: هر زمان بتوانیم این رویکرد را در جامعه جاری کنیم توانسته ایم قدم های مثبتی را در زمینه مبارزه با مواد مخدر برداریم.

سرهنگ تجاری، فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد نیز در این نشست از افزایش 149 درصدی کشفیات خبر داد و گفت: شناسایی و دستگیری تعدادی تهیه و توزیع کننده مواد مخدر، برگزاری کلاس های آموزشی در اداره ها، پاکسازی مزارع کشت خشخاش و شاهدانه در شهرستان، انهدام سه کارگاه تولید کننده مواد روانگردان، دستگیری 715 نفرمعتاد متجاهر، برگزاری 120 کلاس آموزشی و پاکسازی 28 نقطه آلوده به مواد مخدر از اقدامات انتظامی مهاباد در این مدت بوده است.

فرمانده انتظامی استان امروز همچنین با حضوردر روستای توت آغاج از نزدیک با خانواده کودک مهابادی که پنج شنبه گذشته با هوشیاری مامور نیروی انتظامی پس ازافتادن در جوی آب ازمرگ حتمی نجات یافته بود دیدارکرد.