پیام تسلیت وزیر علوم بمناسبت درگذشت قرآن ‌پژوه مهابادی

پیام تسلیت وزیر علوم بمناسبت درگذشت قرآن ‌پژوه مهابادی
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری کشور با صدور پیامی درگذشت استاد "مصطفی خرم دل" قرآن‌ پژوه مهابادی را تسلیت گفت.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ دکتر منصورغلامی در این پیام که امروز صادر شده، آورده است: خبر درگذشت همکار ارجمند دکتر مصطفی خرم ‌دل عضو بازنشسته هیئت علمی دانشگاه استان کردستان موجب تأسف و تألم اینجانب شد.

اینجانب به نمایندگی از جامعه علمی و دانشگاهی کشور، این ضایعه را به همکاران و خانواده آن مرحوم تسلیت می گویم و از خداوند متعال، رحمت و غفران الهی برای ایشان مسألت می‌نمایم.

"استاد خرم‌ دل" روز یکشنبه هفته جاری بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان‌ به‌ جان‌آفرین تسلیم کرد. وی در سال ۱۳۱۵ هجری شمسی در روستای "دهبکر" از توابع شهرستان مهاباد به دنیا آمده بود.

از آثار برجسته این اسلام ‌شناس و قرآن ‌پژوه نامدارمهابادی می‌توان به تفسیر نور، صرف دستور زبان کُردی سورانی، گلبُن دانش، گنجینه صرف زبان عربی، گنجینه نحو زبان عربی، مکالمه روزمره زبان کُردی، نحو زبان فارسی، نگاهی گذرا به اعجاز علمی قرآن، نماز فرمان خدا، تفسیر المقتطف (عربی)، تفسیر شنه ره‌حمه‌ت (کُردی) اشاره کرد.

از ترجمه‌ های وی نیز می‌توان به «الله جل‌ّ جلاله» از سعید حوی، ع‍ن‍ای‍ت ی‍زدان ی‍ا غ‍ری‍زه ح‍ی‍وان؟! از سوقی ابوخلیل، فی‌ظلال القرآن (۱۵ جلد) از سید قطب اشاره کرد.

این نویسنده و مفسر مهابادی در قطعه نام‌آوران مهاباد به خاک سپرده شد.

# نظر : 0