صیادان غیرمجاز ‌هزار قطعه ماهی را در مهاباد از بین بردند

صیادان غیرمجاز ‌هزار قطعه ماهی را در مهاباد از بین بردند
هزار قطعه انواع ماهی توسط صیادان غیرمجاز با اعمال شوک الکتریکی بی‌رحمانه در یکی از رودخانه‌های این شهرستان از بین رفتند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : فاروق سخنور رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: با دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر تلف شدن شمار زیادی انواع ماهی در رودخانه‌ای نزدیک روستای "اصحاب" این شهرستان، پیگیری موضوع در دستور کار این اداره قرار گرفت.

وی ادامه داد: با مراجعه کارشناسان اداره محیط زیست به محل، مشخص شد که فرد یا افراد خاطی به وسیله برق‌ و ایجاد شوک الکتریکی اقدام به صید ماهی در این رودخانه کرده‌ و پس از جمع آوری ماهیان بزرگ از محل متواری شده‌اند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد با بیان اینکه صید با روش‌های غیرمجاز از جمله برق پیگرد قانونی دارد، بیان کرد: عاملان این حادثه زیست محیطی هنوز شناسایی نشده‌اند و تحقیقات برای شناسایی آنها با همکاری نیروی انتظامی به منظور تحویل به مراجع قضایی همچنان ادامه دارد.

سخنور بیان کرد: استفاده از دستگاه‌های الکتریکی برای صید ماهی با توجه به اینکه می‌تواند زیان‌های غیرقابل جبرانی به محیط زیست و زندگی جانوران آبزی و کنار آبزی وارد کند، ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

ماه گذشته نیز افراد سودجو با هدف صید ماهی باعث تلف شدن بیش از ۵۰ هزار قطعه ماهی رودخانه‌ای در روستای "گرشیلان" مهاباد شده بودند.

روستای "اصحاب" در بخش خلیفان مهاباد واقع شده است.

# نظر : 0