اهدای تندیس و لوح تقدیر سومین فستیوال سراسری داستانک به فرماندار مهاباد

اهدای تندیس و لوح تقدیر سومین فستیوال سراسری داستانک به فرماندار مهاباد
تندیس و لوح تقدیر سومین فستیوال سراسری داستانک کوردی هاژه، به فرماندار مهاباد اهدا گردید.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : طی مراسمی که در فرمانداری شهرستان مهاباد برگزار گردید تندیس و لوح تقدیر سومین فستیوال سراسری داستانک کوردی هاژه، به فرماندار مهاباد اهدا گردید.

ایرج شجاعی معاونت استاندار و فرماندارویژه شهرستان مهاباد در این نشست ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این فستیوال اظهار کرد: رویدادهای فرهنگی همواره مورد حمایت فرمانداری این شهرستان است.

وی ضمن تقدیر از رسانه هاژه افزود: ورود یک پایگاه خبری به بخش فرهنگی و برگزاری مراسماتی از این دست جای بسی تقدیر و ستودنی است.

دبیر اجرایی سومین فستیوال داستانک کوردی هاژه در این مراسم ضمن تقدیر از حمایت‌های فرماندار مهاباد از برنامه‌های فرهنگی اظهار کرد: در این فستیوال در مجموع 302 اثر از  136 داستان نویس از 15 استان کشور و سایر شهرهای کوردنشین با گویش‌های مختلف کوردی به دبیرخانه ارسال گردیده است.

وی افزود: داوران پس از بررسی آثار،  5 اثر را به عنوان آثار برتر انتخاب کرده‌اند، همچنین 21 اثر نیز شایسته تقدیر تشخیص داده شدند.

وی با بیان اینکه بدلیل شیوع ویروس کرونا جشنواره امسال بصورت مجازی برگزار خواهد شد افزود: 5 برنده اول این جشنواره با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت و به 21 اثر شایسته نیز با اهدای لوح، تقدیر شد.

وطمانی تصریح کرد: با رای داوران فرید عباسی فرید از بوکان رتبه اول، آزاد عزیزی از بوکان رتبه دوم، بیژن رحمانی از بوکان رتبه سوم، منصور مهرجویان از مهاباد رتبه چهارم و کویستان عبداللهی از مهاباد رتبه پنجم را کسب کردند.

وی اضافه کرد: در بخش آثار شایسته تقدیر نیز بیتا اتمانی از سلماس، ثریا فرجامیان از سرپل ذهاب، معصومه باباخانی از کرمانشاه، ماشاءالله نوری از سنندج، حمید حقی از هرسین، شیما رحمانی از بانه، گلاله ستاوند از مهاباد، کریم رحمانی از بانه، سمیع میرزایی از دیواندره، محمد تقوی از شیروان خراسان، دیار علی نیا از  بجنورد، لیلا مصطفی نژاد از پیرانشهر، شلر امراه نژاد از تهران، عزیز فتاحی از بوکان، شادی پاکزاد از مهاباد، عیسی رسولی از ماکو، هدیه گل محمدی از سلماس، بهاره ضیغمی از فاروج خراسان، سمیه فلاحی از ایلام، کوثر حسنی فرد از بوکان و محمد مردانی افضل از پیرانشهر نیز مورد تجلیل قرار گرفتند

# نظر : 0