دستگیری کلاهبردار اینترنتی در مهاباد

دستگیری کلاهبردار اینترنتی در مهاباد
کلاهبردار اینترنتی در مهاباد دستگیر شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد گفت: در پی وصول چندین فقره شکایت مبنی بر برداشت غیر مجاز اینترنتی از حسابهای مختلف مراتب به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ برزو تجاری افزود: مأموران پس از یک سری عملیات سایبری و فنی موفق به شناسایی و دستگیری متهم در سطح شهرستان شدند که در بازجویی به برداشت 300 میلیون ریال از ۱۲۲ کارت اعتراف کرد.

 سرهنگ تجاری گفت: متهم با داشتن اطلاعات حسابهای مختلف اقدام به برداشت از حساب بانکی مالباختگان نموده که در برخی از موارد علیرغم برداشت مبالغ بالا از جمله ۳۰۰ میلیون ریال برداشت، بدون سوابق ثبت در سامانه رخداده بوده است.

وی خاطر نشان کرد: متهم در ابتدا منکر بزه ارتکابی شده، ولی با ارائه ادله و مستندات به بزه خود مبنی بر ۱۱۲ فقره برداشت غیر مجاز از کارتهای بانکی مختلف به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال اعتراف کرد.

تجاری، با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد،افزود: شهروندان باید در حفظ و نگهداری اطلاعات کارت بانکی خود کوشا بوده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در هنگام خرید‌های اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاههای بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاهها دقت کامل داشته باشند.

# نظر : 0