فرماندار مهاباد: دستگاه‌های اجرایی آماده مقابله با کاهش شدید دمای هوا باشند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ عصر امروز یکشنبه 26 دیماه 1400 امیر قادری در جلسه اضطراری ستاد بحران این شهرستان که با حضور نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و مسوولان دستگاه های اجرایی برگزار شد اظهار داشت: از نخستین ساعات آغاز بارش برف در این شهرستان همه دستگاه های خدمات رسان با تمام توان و استفاده از همه امکانات و نیروهای خود در حال خدمات رسانی به مردم و رفع مشکلات پیش آمده ناشی از بارش برف هستند.

وی با قدردانی از نیروهای تلاشگر شهرداری مهاباد افزود: در بازدیدی که از سطج شهر انجام دادم خوشبختانه نیروهای همه دستگاه های خدمات رسان پای کار بوده و مشکل حادی دیده نشد که این امر نشاندهنده آن است که همه از آمادگی لازم برای مقابله با چنین شرایطی برخوردار بوده و غافلگیر نشدند.

فرماندار ویژه مهاباد اضافه کرد: با توجه با پیش بینی افت دمای هوا تا 13 درجه در این شهرستان احتمال افت فشار گاز وجود دارد که در این راستا شرکت گاز باید از آمادگی لازم برای مقابله و مدیریت آن برخوردار باشد ضمن آنکه همه شهروندان نیز باید در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

قادری افزود: شهروندان همچنین باید نسبت به یخ زدگی لوله های آب و همکاری با شهرداری نهایت تلاش خود را به کار بسته و از پارک خودروهای خود در خیابان های سطح شهر برای جلوگیری از اخلال در امر برف روبی معابر خودداری کنند.

وی با بیان اینکه به چنین بارشی نیاز فراوانی وجود داشت تاکید کرد: هرچند که بارش برف مشکلاتی را ممکن است برای مردم بوجود آورده باشد ولی موجب خوشحالی فراوان همه آنها شده است.  

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: باید این بارش ها و تداوم آن را به فال نیک گرفته و شکرگزار بود که در شرایطی که کشور شدیدا به منابع آب نیاز دارد پروردگار این نعمت را بر ما ارزانی داشت.

جلال محمودزاده افزود: خوشبختانه امسال با وجود بارش سنگین برف در این شهرستان برعکس سال گذشته هیچ گزارشی از قطع جریان برق نه در مناطق شهری و نه در روستاها نبود که این امر نشاندهنده آمادگی دستگاه های اجرایی از جمله امور برق مهاباد برای مقابله با چنین بارش هایی است.

وی اضافه کرد: با توجه به سنگین بودن بارش برف و مسدود شدن بیشتر روستاهای این شهرستان می توان از امکانات و ماشین آلات بخش خصوصی از جمله معادن برای امر برف روبی استفاده کرد.

محمودزاده افزود: در سال جاری برای تجهیز ماشین آلات اداره راهداری مهاباد در 2 مرحله حدود هشت میلیارد ریال اعتبار به این اداره تخصیص یافته و یک دستگاه گریدر هم تحویل آن شد.

وی همچنین از پای کار بودن همه مسوولان دست اندرکار از جمله شهردار مهاباد در برف روبی و ساماندهی به وضعیت معابر و خیابان های شهر قدردانی کرد.

در ادامه هر یک از مسوولان اداره راهداری، هواشناسی، هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان، شرکت گاز، شهرداری، صنعت معدن و تجارت، بخشداری مرکزی و خلیفان و آب و فاضلاب در زمینه اقدامات انجام شده در سطح این شهرستان گزارش خود را ارایه کردند.