اختصاص 250 میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان مهاباد

اختصاص 250 میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان مهاباد
اعتبار احداث پروژه بیمارستان 350 تختخوابی این شهرستان در سال جاری از 50 میلیارد ریال به 250 میلیارد ریال افزایش یافت.

 

 

مهاباد- ایرنا-

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه پیشرفت فیزیکی این بیمارستان به 35 درصد رسیده، اضافه کرد: تاکنون بالغ بر 25 میلیارد ریال برای احداث طبقه اول این بیمارستان هزینه شده و روند ساخت آن هم‌اکنون در طبقه دوم در حال انجام است.

وی افزود: برای احداث کامل این بیمارستان 600 میلیارد ریال و برای تجهیز آن نیز بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در ردیف بودجه سال جاری قرار گرفته است.

 روند ساخت این بیمارستان 350 تختخوابی مهاباد از برنامه عقب نیست و پیش‌بینی می‌شود در موعد مقرر آن که 18 ماه است، تکمیل شودنماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود مشکلات به‌وجود آمده به علت شیوع بیماری کرونا، روند ساخت این بیمارستان از برنامه عقب نیست و پیش‌بینی می‌شود در موعد مقرر آن که 18 ماه است، تکمیل شود.

وی در خصوص احداث بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی مهاباد نیز گفت: عملیات احداث این بیمارستان نیز به پیمانکار واگذار شده و محوطه‌سازی آن در حال انجام است.

محمودزاده با بیان اینکه بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد جزو هشت بیمارستان تامین اجتماعی کشور بوده که در حال ساخت است، افزود: این بیمارستان نیز با اعتبار 910 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 40 درصد شهروندان مهابادی زیرپوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این بیمارستان نیمی از جمعیت این شهرستان می‌توانند به طور رایگان از خدمات پزشکی و بهداشتی این بیمارستان استفاده کنند.

بیمارستان فعلی مهاباد یکی از بیمارستان‌های قدیمی آذربایجان‌غربی است که هم‌اکنون با چند برابر ظرفیت خود با 301 تخت فعال به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارائه می‌کند.

پروژه احداث بیمارستان 350 تختخوابی این شهرستان شهریورماه 1397 با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلنگ زنی شد؛ پروژه احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی این شهرستان نیز دی‌ماه سال ۱۳۹۶ با حضور رئیس سازمان تأمین اجتماعی کلنگ‌زنی شد.

پروژه بیمارستان 350 تختخوابی مهاباد در زمینی به مساحت هشت هکتار و زیربنای 3.5 هکتار در 6 طبقه در بلوار خلبان شهید خالد حیدری احداث می‌شود و شامل‌ بخش‌های زایمان، بستری عمومی، درمانگاه و بخش‌های پشتیبانی خواهد بود.

# نظر : 0