مهاباد در طرح محرومیت زدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) جای گرفت


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛صبح امروز سه شنبه 16 آذر 1400 دکتر خدرلو فرماندار مهاباد در جلسه محرومیت زدایی محلات شهر مهاباد با اشاره به اینکه تمامی دستگاه های اجرایی موظف به همکاری با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هستند، گفت: انتظار داریم با مشارکت و همکاری مردم از انجام موازی کاری و همچنین از ارایه خدمات به افرادی که تاکنون در قالب طرح های مختلف از نهادهای دولتی خدمات دریافت کردند، جلوگیری شود.

عارف خدرلو با بیان اینکه چندین محله دیگر هم در مهاباد نیاز به اجرای طرح های محرومیت زدایی دارد، افزود: منطقه "اصحاب سفید" به عنوان پایلوت در این طرح قرار گرفته و در صورت موفقیت در پیاده سازی آن در سایر محلات دیگر نیز اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ارایه تسهیلات و وام‌های اشتغالزایی در سطح روستاها نیز توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پرداخت خواهد شد، تاکید کرد: در بخش روستایی نیز ظرفیت های توابع روستاهای این شهرستان از طریق بخشداری و دهیاری برای معرفی به این ستاد انجام می شود که می تواند اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها موثر باشد.

رضا عزتی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آذربایجان‌غربی در این جلسه گفت : طرح توسعه اجتماع محورمحلات کم برخوردار در آذربایجان غربی با هدف احیا، پایداری و توانمندسازی محلات محروم استان آغاز شده که در این استان سه محله واقع در شهرهای خوی، پیرانشهر و مهاباد اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه محله "اصحاب سفید" منطقه محروم انتخاب شده در مهاباد است، ادامه داد: در این محل با راه اندازی خانه احسان و تعیین یک نفر به عنوان مسوول این خانه از بومی های مورد اعتماد و جوان، شناسایی کامل محله در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در قالب این طرح تمامی معضلات، آسیب ها و نیازهای مختلف مردم بررسی و برای رفع آنان بدون محدودیت و در حد توان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اقدام خواهد شد.

عزتی اضافه کرد: براساس این طرح تمامی دستگاه‌های اجرائی، نهادهای دولتی و تشکل‌های رسمی و غیر رسمی، بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی، ماهیت کاری باید به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم در این محلات به ایفای نقش در بخش‌های خدماتی خود می‌پردازند.

وی بیان کرد: ایجاد و یا توسعه کسب و کارهای محله و توانمندسازی محله، ارائه کیفیت آموزش و بهداشت و رفع آسیب‌های اجتماعی و توزیع بسته های حمایتی از محورهای مهم اجرای در این طرح است.

 ستاد اجرایی فرمان امام در آذربایجان‌غربی فعال بوده و در بخش‌های مختلف به خصوص در شهرستان‌های محروم وارد عمل شده است.

خدمات رسانی در بخش‌های مختلف از جمله ساخت مسکن برای محرومان، اشتغالزایی در مناطق مختلف و امور خیریه از عمده وظایف مهم این ستاد در آذربایجان‌غربی است.