امام جمعه مهاباد:جایگاه زن در دین اسلام بسیار والاست

امام جمعه مهاباد:جایگاه زن در دین اسلام بسیار والاست
امام جمعه مهاباد با اشاره به تاکید اسلام و قرآن به رعایت حقوق زنان گفت: جایگاه زن در دین مبین اسلام بسیار رفیع بوده به طوری که در بین ادیان بیشترین ارزش را برای زنان قایل شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، ماموستا عبدالسلام امامی در آیین نماز جمعه این هفته مهاباد اظهار داشت: زنان با حضور خود در عرصه های مختلف به عنوان بازوان توانمند جامعه اسلامی در همه موفقیت های گروهی و اجتماعی تاثیرگذار هستند.
وی اضافه کرد: مادر در دین اسلام از جایگاه والایی برخوردار است زیرا نقش مهمی در تربیت فرزندان برعهده دارد.
وی به توان وجودی زنان در جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود: جامعه اسلامی این فرصت را به زنان داده تا از توانایی های خود استفاده و مقام واقعی خود را در جامعه حفظ کنند.
امام جمعه مهاباد یادآور شد: دنیای امروز با همه پیشرفت های خود نیازمند بهره گیری از الگو و سبک زندگی اسلامی در همه عرصه هاست.
ماموستا امامی افزود: اسلام در سرزمینی ظهور کرد که جاهلیت در آن جامعه به حد نهایت رسیده بود و داشتن فرزند دختر ننگ بوده و آنها را زنده به گور می کردند ولی تعالیم حیات بخش اسلام زن را به عنوان مربی بشریت مطرح و قدر و منزلت حقیقی و الهی را به آنان عطا فرمود.
وی همچنین روز مهندس را تبریک گفت و اظهار داشت: مهندسان به عنوان سرمایه های انسانی عظیم، متخصص و کارآمد در کشور محسوب می شوند و این قشر پیشگام در توسعه، تحرک، امید و بالندگی هستند.
هفتم اسفندماه جاری مصادف با بیستم جمادی الثانی ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر بود.