اجرای طرحهای گردشگری و بوم گردی در مهاباد

اجرای طرحهای گردشگری و بوم گردی در مهاباد
نه طرح گردشگری در شهرستان مهاباد درحال طی کردن مراحل اداری و سرمایه گذاری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهاباد گفت: از این تعداد سه طرح مجتمع گردشگری و شش واحد بوم گردی است که در این شهرستان اجرا می شوند.

عبده، با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال و رونق گردشگری در روستا‌ها ایجاد واحد‌های بوم گردی در دستور کار سازمان میراث فرهنگی قرار دارد، افزود: در حال حاضر چهار واحد بوم گردی درسطح شهرستان مهاباد آماده استقبال از مسافران و گردشگران است که دو واحد از آنها در روستای سهولان و دو واحد در روستای گنه دار در محور مهاباد به سردشت قرار دارند.

وی، با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان تا حد امکان از سرمایه گذاران در بخش گردشگری حمایت خواهد کرد، گفت: به همین منظور برنامه ریزی برای کاهش زمان صدور مجوز‌های سرمایه گذاری در دستور کار قراردارد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهاباد اضافه کرد: در کنار واحد‌های بوم گردی، جاذبه‌های تاریخی و طبیعی دیگری از جمله غار آبی_تاریخی سهولان،تالاب بین المللی کانی برازان، موزه مردم ‌شناسی و دریاچه سدمهاباد درسطح شهرستان آماده بازدید مسافران و گردشگران نوروزی است