کهریزه شیخان مهاباد از نعمت گاز برخوردار شد

کهریزه شیخان مهاباد از نعمت گاز برخوردار شد
کهریزه شیخان مهاباد از نعمت گاز برخوردار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور سرپرست معاونت عمرانی و مدیران کل استانداری آذربایجان غزبی پروژه گازرسانی به روستای کهریزه شیخان افتتاح شد.جلال شمس برهان رییس اداره گاز شهرستان مهاباد در آئین افتتاح گازرسانی به این روستا اظهار کرد: عملیات گازرسانی به روستای کهریزه شیخان با جمعیتی بالغ بر 571 نفر در قالب 137 خانوار که جزو 18 روستای محور حاجی خوش _ کهریزه شیخان است با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد تومان به اتمام رسیده است.وی افزود: نزدیک به 9 میلیارد تومان از اعتبار تخصیص داده شده به خرید تجهیزات و مابقی برای عملیات گازرسانی هزینه شده و عملیات لوله گذاری برای این روستا به طول 8 هزار و 218 متر انجام شده است.

شمس برهان تصریح کرد: از اسفند ماه نیز عملیات علمک گذاری و گازکشی برای منازل روستایی آغاز خواهد شد. همچنین گازرسانی به روستاهای دیگر در این محور نیز در اواخر سال یا اوایل سال جدید انجام خواهد شد.

رییس اداره گاز شهرستان مهاباد در پایان از صاحبان واحدهای مرغداری و تولیدی و همچنین باغداران در مسیر روستای کهریزه شیخان خواست، برای درخواست علمک به این اداره مراجعه کنند.

در حاشیه این مراسم ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه شهرستان مهاباد از شهروندان و مسئولان خواست از صرفه هزینههای اضافی ازجمله چاپ زیاد پوستر و بنر برای مراسمات خودداری کنند. امام جماعت روستای کهریزه شیخان نیز به نمایندگی از اهالی روستا از مسئولان خواست زیرساختهای راه ارتباطی برای معدنی که برای 5 روستا مشکل ایجاد کرده را جداگانه ایجاد کنند و یا جاده ارتباطی فعلی را متناسب با ظرفیت آن استاندارد سازی نمایند.

به گزارش هاژه، پروژه گازرسانی 18 روستای محور حاجی خوش و کهریزه شیخان شامل روستاهای حاجی خوش، کهریزه شیخان، بایندره، آلبلاغ، سهولان، گولی، ترشکان، سیدآباد، گابازله، قرهداغ، گاپیس، قجیآباد، گردگرو، بردهرشان، قوپی باباعلی، حمزهآباد، توتاغاج میباشد.