جابجایی مسافر از پایانه مهاباد 80 درصد کاهش یافت

جابجایی مسافر از پایانه مهاباد 80 درصد کاهش یافت
در نیمه نخست امسال 92 هزار و 795 نفر از طریق پایانه‌ مسافربری این شهرستان جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 80 درصد کاهش دارد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : محسن خادمی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: از مجموع مسافران جابجا شده در این شهرستان، ۱۵ درصد توسط سواری‌های بین شهری بوده و 85 درصد نیز توسط اتوبوس و مینی‌بوس سفر کرده اند.

وی با اشاره به فعالیت 226 دستگاه خودرو در ناوگان عمومی مسافربری پایانه مهاباد افزود: از این تعداد 128 دستگاه سواری، 72 دستگاه اتوبوس و 26 دستگاه مینی‌بوس است.

وی با بیان اینکه در سال جاری 45 نفر نیز از طریق پایانه این شهرستان از مهاباد به خارج از کشور جابجا شده‌اند، اظهار داشت: در حال حاضر 9  تعاونی داخلی، سه تعاونی خارجی و ۲ تعاونی سواری در مهاباد فعالیت دارند که به طور دایم در طی سال بر عملکرد آنها نظارت می‌شود.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد بیان کرد: مردم و مسافران می‌توانند هرگونه شکایات خود را از عملکرد شرکت‌های مسافربری از طریق سامانه‌های 141 یا با مراجعه حضوری به دفتر پایانه این شهرستان اعلام کنند.

خادمی سفر با ناوگان عمومی مسافربری را ارزان و ایمن دانست و ادامه داد: به شکایت‌های واصله در کمترین زمان در کمیسیون ماده 11  رسیدگی و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

وی همچنین از رانندگانی که قصد سفر با خودروهای شخصی دارند نیز خواست قبل از سفر از وضعیت جاده‌ها از طریق شماره تلفن‌های 42224500، 42223600و 2-42224501 آگاهی پیدا کنند.

# نظر : 0