تعطیلی بازار مهاباد تا پایان فروردین تمدید شد.

تمدید تعطیلی بازار مهاباد تا پایان فروردین

تمدید تعطیلی بازار مهاباد تا پایان فروردین

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری مهاباد  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد گفت: تعطیلی واحدهای صنفی در این شهرستان تا پایان فروردین ماه جاری تمدید شد.

محمد جهین افزود: بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونای این شهرستان فعالیت واحدهای صنفی تا ۳۱ فروردین ممنوع بوده و با مغازه‌ هایی که برخلاف دستورالعمل های صادره عمل کنند، برخورد قانونی می شود.

جهین گفت: هم اکنون صنف غذاهای آماده بیرون ‌بر به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی، واحدهای صنفی ساختمانی شامل ابزارآلات ساختمانی، کالای برق صنعتی و خانگی از ساعت ۲۱ تا ۲۴ شب و واحدهای صنفی فعال در شهرک صنفی کاوه مهاباد به جز مشاوران املاک و نمایشگاههای خودرو مجاز به فعالیت هستند.

وی تأکید کرد: در صورت فعالیت و تخلف هرکدام از صنوف پرخطر که حق فعالیت ندارند یا واحدهایی که خارج از دستورالعمل رفتار کنند براساس مصوبات ستاد شهرستانی مقابله با کرونا، ضمن برخورد قانونی به مدت یک ماه محل فعالیت آنها پلمپ خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد اضافه کرد: بازرسان این نهاد در اجرای مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا، تاکنون ۱۷۳ واحد صنفی متخلف را پلمب کرده‌ و بیش از ۷۰۰ اخطاریه پلمب در این شهرستان به علت رعایت نکردن مصوبات ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا صادر کرده‌اند.

شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده فعالیت هر واحد صنفی خارج از دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا، مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۴۲۴۴۹۹۷۴ گزارش دهند.

# نظر : 0