بازگشت 12 واحد صنعتی آذربایجان غربی به چرخه تولید

بازگشت 12 واحد صنعتی آذربایجان غربی به چرخه تولید
12 واحد بزرگ صنعتی آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری مهاباد، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: با احیای 12 واحد بزرگ صنعتی امسال برای 700 نفر شغل ایجاد شده است.

عبدولی همچنین برتوسعه شهرک صنعتی مهاباد تاکید کرد و گفت: مشکلات فعالان عرصه صنعت دراین شهرک با هدف رونق تولید رفع می شود.

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت استان هم در نشست بررسی مشکلات واحدهای شهرک صنعتی مهاباد، آذربایجان غربی را سومین استان کشور درجذب سرمایه دانست.

شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد اظهار داشت: تاکنون 530 میلیارد ریال اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برای صاحبان 260 طرح در این شهرستان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: مهاباد توانسته بیش از پنج برابر سهمیه شهرستانی خود را با تصویب و جذب اعتبارهای طرح های اشتغال روستایی جذب کند که همین امر باعث شده تا با دستور استاندار آذربایجان غربی اعتباراتی که دیگر شهرستانها نیز قادر به جذب آن نشده اند، به این شهرستان اختصاص یابد.

وی در خصوص طرح های اشتغال فراگیر در مناطق شهری نیز بیان کرد: تاکنون 150 طرح در کمیته فنی این شهرستان مصوب شده که به 30 طرح به میزان 140 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

همچنین اضافه کرد: تشکیل اتاق مشاوره مالیاتی برای راهنمایی و آشنایی مدیران کارخانه ها و واحدهای تولیدی به قوانین و ماده های امور مالیاتی از نیازهای اصلی صنعتگران این منطقه است.

شجاعی همچنین به نام گذاری امسال به نام رونق تولید اشاره کرد و گفت: وظیفه همه مسوولان است که زمینه مناسب برای رونق تولید را فراهم کنند و در همین راستا طبق بخشنامه های ابلاغ شده فعالیت هیچ واحد تولیدی به دلیل بدهی به نهادهای خدمات رسان متوقف نخواهد شد.

سهم آذربایجان غربی از تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی چهار هزار و 800 میلیارد ریال است که بر اساس طرح های پیشنهادی بین شهرستان ها تقسیم می شود و محدودیتی در زمینه تخصیص این اعتبارها وجود ندارد.

# نظر : 0