امام جمعه مهاباد: دفاع مقدس سند عزت ملت ایران است

امام جمعه مهاباد: دفاع مقدس سند عزت ملت ایران است
دوران جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس سند عزت و حقانیت ملت ولایتمدار ایران است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد گفت: هفته دفاع مقدس گرامیداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی و یادآور حرکت خروشان جوانان متعهد، انقلابی و آگاهی است که در کنار تحصیل علم به مبارزه با استبداد و استکبار پرداختند.

وی اظهار داشت: یکی از بزرگترین رویدادها و تحولات معاصر کشورمان جنگ تحمیلی هشت ساله است و باید نسل جوان در این خصوص تحقیق و تفحص بیشتری داشته باشند.

امام جمعه مهاباد ادامه داد: نسل‌های بعد از دوران مقدس باید بدانند که دلایل جنگ ایران و عراق که هشت سال طول کشید چه بود و چه نتایج و آثاری برای کشورمان و جهان داشت و دستاوردهای این دوران نیز باید به شکلی ملموس به نسل چهارم انقلاب ارائه شود.

ماموستا امامی با اشاره به اینکه عملیات های غیرممکنی در دوران دفاع مقدس با پیروزی ملت ایران همراه بود، گفت:  عبور از اروند رود، عملیات‌های هوایی، زمینی و آبی در زمانی که کمترین ابزار و مهمات جنگی در اختیار رزمندگان ما بود با همت و رشادت و یاری خداوند به همگی به نفع ما به اتمام رسید.

وی تاکید کرد: در آغاز دفاع مقدس توان تولید هیچ نوع سلاح و ابزار دفاعی را نداشتیم چرا که پشتوانه‌های خلاقیت، نوآوری و تولید ایجاد نشده بود اما در ادامه به برکت انقلاب اسلامی این فرصت ایجاد شد و امروز در سطح بسیار بالایی از توان تولید در عرصه نظامی قرار داریم.

امام جمعه مهاباد با اشاره شیوع دوباره کرونا در منطقه و آذربایجان‌غربی افزود: از منظر دینی رعایت بهداشت عمومی فردی، اجتماعی و محیطی برای حفظ جان خود و دیگران و مبارزه با آلودگی های ویروسی واجب شرعی است.

وی یادآور شد: باید با بسیج عمومی بهداشتی ویروس کرونا را از بین ببریم و تهدید بهداشتی را به فرصت برای فرهنگ سازی، رعایت بهداشت و زمینه‌ای برای افزایش وحدت و یکپارچگی جامعه تبدیل کنیم.

نماز جمعه مهاباد برای دومین هفته پیاپی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

# نظر : 0