گرامیداشت روزجهانی معلولان در مهاباد

گرامیداشت روزجهانی معلولان در مهاباد
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولان، با حضورجمعی از معلولان توانمند و خانواده های آنان، مراسمی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، مراسمی که بانیانش درظاهر ناتوان به نظر می رسیدند اما در عمل توانمند بودند.

پدریکی از این معلولان گفت: فرزندم همت و اشتیاق زیادی برای این کارداشت و ماهم کمک کردیم و خدا  را شکر او در کارش موفق شد.

البته معلولان دیگری هم هستند که نا امید نشده و درمسیرموفقیت گام برداشته اند.

این افراد در ظاهرناتوان می گویند: ما میتوانیم به آرزوهامون برسیم و معلولیت باعث نمیشه که ما از اهدافمان دور بمانیم.

یونس لاچینی، رئیس جامعه معلولین شهرستان مهاباد در این مراسم گفت: یکی از موضوعات اصلی این مراسم اجرای قوانین حمایتی معلولان بود.

وی افزود: در سال 96 قانون جامع حمایت از معلولان تصویب و در سال 97 نیز این قانون توسط نهاد ریاست جمهوری به دستگاههای مربوطه ابلاغ شد و اکنون جامعه معلولین انتظار دارد که با اجرای صحیح این قانون درکشور، بخش اعظمی از مشکلات معلولان که در این قانون پیش بینی شده است رفع شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد هم گفت: امسال نزدیک به یکهزار و 700 نفر وارد چرخه حمایتی این اداره شده اند که این اداره بهزیستی در راستای فراهم آوردن مسیر هموار برای معلولان، خدماتی به آنان ارائه کرده است.

مهران یوسفی افزود: امسال جهش خوبی درصدورکارت معلولیت و نیزمعافیت ازخدمت سربازی خانواده های دارای فرزند معلول صورت گرفت، همچنین صدور پلاک ویژه معلول و توانمندسازی معلولان از دیگر برنامه های این اداره درسالجاری بوده است.

درحال حاضربیش از سه هزار و 300 معلول در شهرستان مهاباد وجود دارد که از خدمات اداره بهزیستی این شهرستان بهره مند هستند.

# نظر : 0