آخرین وضعیت  فعالیت ماکسیم در مهاباد

آخرین وضعیت  فعالیت ماکسیم در مهاباد
آخرین وضعیت  فعالیت ماکسیم در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، علی‌رغم فعالیت تاکسی های اینترنتی در مهاباد، مسئولان بر ممنوعیت فعالیت آن اصرار دارند.

فرماندار شهرستان مهاباد در جلسه شورای ترافیک فعالیت تاکسی های اینترنتی در این شهر را بدون مجوز قانونی ممنوع اعلام کرد و خواستار برخورد جدی با آنها شد.

ایرج شجاعی با انتقاد از عملکرد سازمان حمل و نقل عمومی در مهاباد اظهار کرد: متأسفانه برخی از سازمانها و ارگانها به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند و در اجرای قانون مماشات می‌کنند.

وی افزود: نامه‌ی اخیر دادستانی کل کشور بر لزوم مجوز قانونی اشاره کرده و بر اساس قانون، بدون اغماض نسبت به کسانی که خارج از چارچوب قانون و بدون در نظر گرفتن مقررات اقدام به فعالیت می‌کنند، برخورد قاطع خواهد شد.

شجاعی تصریح کرد: برخی بازرسان جدیت لازم را برای برخورد با متخلفان ندارند و عدم ساماندهی وضعیت خدمات تاکسی‌های سطح شهر باعث ایجاد این خلاء شده است.

ابراهیم کریمی سخنگوی شورای شهر مهاباد نیز اظهار کرد: طبق قانون حمل و نقل مصوبه وزارت کشور هرگونه حمل و نقل باری و یا مسافر در محدوده شهری باید زیرنظر سازمان حمل و نقل شهرداری فعالیت نماید.

وی افزود: ماکسیم فاقد هرگونه مجوزی قانونی از سوی سازمان حمل و نقل مهاباد است و تنها از یک اداره مجوز بازگشایی دفتر گرفته‌اند ولی برای ارائه خدمات طبق قانون باید از سازمان مربوطه مجوز لازم را اخذ کنند.

کریمی تصریح کرد: در حال حاضر برای جابجایی مسافر در سطح شهر با توجه به سرانه هیچ کمبودی احساس نمی‌شود و نیازی به افزایش وسیله نقلیه در قالب تاکسی اینترنتی و یا ماکسیم وجود ندارد و قطعا در آینده‌ای نزدیک دفتر کار آنها تعطیل خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر مهاباد در ادامه با اشاره به برخی موانع و عدم همکاری‌ها اظهار کرد: علی‌رغم نبود همکاری و حمایت، شهرداری اقدام به پلمپ دفتر ماکسیم نموده ولی بعدها با توصیه و درخواستهایی خارج از قانون فک پلمپ صورت گرفته و اعمال سلیقه‌ها موجب شده اقدامی جدی در این باره صورت نگیرد.

کریمی با اشاره به پایین بودن کیفیت خدمات ارائه شده در حمل و نقل عمومی شهر مهاباد اظهار کرد: با قبول برخی ضعف‌ها از جمله تعطیلی آژانس‌ها، تردد غیر قانونی تاکسی‌های روستایی، تبدیل شدن تاکسی تلفنی به گردشی و عدم سرویس دهی مناسب باید گفت بی نظمی در بخش نظارت این سازمان وجود دارد ولی عزمی جدی برای ساماندهی و حل مشکلات وجود دارد.

سخنگوی شورای شهر مهاباد در پایان اظهار کرد: فعالیت تاکسی‌های اینترنتی باید توسط خود سازمان حمل و نقل شهر و با استفاده از ناوگان فعلی حمل و نقل صورت پذیرد.

شیرکو نورانی رئیس سازمان حمل نقل شهرداری مهاباد از ممنوعیت فعالیت تاکسی‌های اینترنتی ماکسیم در این شهرستان خبر داد و گفت: در روزهای گذشته تعدادی از خودروها که اقدام به نصب آرم و تلفن بر روی بدنه خودرو کرده بودند فک آرم شده و در چند روز آینده  توقیف خواهند شد.

وی افزود: فک پلمپ دفتر تاکسی ماکسیم با نامه دادستان به منظور تدوین آئین نامه‌ای قانونی و دقیق صورت گرفته و اخیرا از سوی معاونت استانداری نامه‌ای مبنی بر ملزم بودن این دفاتر برای اخذ مجوز از شهرداری ارسال شده و طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

نورانی در پایان اظهار کرد: آژانس‌های سطح شهرستان ملزم به ارائه کد اشتراک هستند و در صورت عدم ارائه خدمات با آنها نیز برخورد خواهد شد.