سپاه در خط مقدم مبارزه با تروریسم است

سپاه در خط مقدم مبارزه با تروریسم است
سپاه در خط مقدم مبارزه با تروریسم است

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد امام جمعه مهاباد با اشاره به اقدام خصمانه آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بین گروه های تروریستی گفت: سپاه همواره در خط مقدم مبارزه با تروریسم در منطقه قرار داشته است.

ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه های نمازجمعه این هفته مهاباد با محکوم کردن این اقدام دولت آمریکا افزود: در نتیجه همکاری و فعالیت مشترک کشورهای منطقه از جمله ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، غلبه بر داعش و سایر گروه های تروریستی در منطقه امکان پذیر شد و این واقعیت برای کسی در جهان پوشیده نیست.

وی ادامه داد: این اقدام ترامپ در زمانی انجام می گیرد که در سایه جانفشانی و عملیات های سپاه در سوریه، یمن و عراق علیه تروریست، اکنون اثری از گروه تروریستی داعش باقی نمانده است.

امام جمعه مهاباد با اشاره به واکنش های جهانی نسبت به این اقدام آمریکا اظهار داشت: پس از قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریستی آمریکا تنها سران آل سعود از آن حمایت کردند و دیگر کشورهای جهان حتی متحدان آمریکا نیز نسبت به تایید آن خودداری کرده اند.

وی بیان کرد: در نظرسنجی بسیاری از شبکه های معاند نیز این اقدام خصمانه ترامپ با مخالفت 85 درصدی مخاطبان مواجه شده است که نشان از عزتمندی و جایگاه رفیع سپاه در جهان دارد.

ماموستا امامی با اشاره به اینکه تصمیم های دولت فعلی آمریکا در اغلب موارد غیرقانونی و مغایر با موازین حقوق بین الملل است، گفت: تصمیماتی چون اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، موضوع جولان و نیز تصمیم اخیر درباره سپاه از جمله اقدامات خلاف قوانین بین المللی امریکاست.

وی اظهار داشت: آن زمان که دولت آمریکا نام سپاه را در لیست گروه های تروریستی قرار می داد این سپاه بود که در کنار مردم سیل زده استان های مختلف کشور مشغول خدمت رسانی به مردم بود.

در ادامه نماز جمعه این هفته، نمازگزاران مهابادی با سر دادن شعارهای کوبنده مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل انزجار خود را از تصمیمات و اقدامات ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران اعلام کردند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه 19 فروردین ماه جاری اعلام کرد که واشنگتن، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست سازمان های تروریستی خارجی قرار داده است.

اقدام کاخ سفید در قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا با واکنش های گسترده داخلی و خارجی مواجه شد و بیشتر رسانه ها و شخصیت ها از آن به عنوان اقدام خصمانه، تشنج آفرین و احمقانه دونالد ترامپ یاد کرده اند.

# نظر : 0