9 هزار مهابادی از "آمران سلامت" خدمات دریافت کردند

9 هزار مهابادی از "آمران سلامت" خدمات دریافت کردند
9 هزار نفر در این شهرستان در قالب طرح "آمران سلامت" این جمعیت خدمات آموزشی مقابله با کرونا دریافت کردند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : لیلا خضری مسوول امور جوانان جمعیت هلال احمر مهاباد گفت : برای اجرای این طرح در مجموع 10  پایگاه شامل هشت پایگاه شهری و ۲ پایگاه روستایی این جمعیت با هدف آگاه‌سازی مردم و کاهش ابتلای جامعه به بیماری کرونا در این شهرستان دایر شده بود.

وی اضافه کرد: در قالب این طرح ۹ هزار نفر خدمات آموزشی مقابله با کرونا دریافت کردند و به هشت هزار و 200 نفر نیز که بدون داشتن ماسک در معابر تردد می‌کردند، ماسک رایگان اهدا شد.

مسوول امور جوانان جمعیت هلال احمر مهاباد گفت: در این پایگاه‌ها علاوه بر ارایه ماسک رایگان، نحوه صحیح فاصله‌گذاری، ضدعفونی کردن دست‌ها، استفاده از ماسک و سایر دستورالعمل‌های بهداشتی آموزش و تبلیغ می‌شد.

وی اظهار داشت: زمان اجرای این طرح 10 روز (پنجم تا 15 آبان) بود اما داوطلبان جمعیت هلال احمر با راهنمایی‌ها و آموزش‌های خود از شهروندان درخواست کردند تا فروکش کردن موج شیوع کرونا، آموزش‌های مقابله با کرونا را راعایت کنند.

طرح‌ ‎آمران سلامت در پی فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت دستگاه‌های متولی و تعامل آنان جهت مقابله با ‎شیوع بیشتر ویروس کرونا ‌و همچنین دستور رییس جمعیت مبنی بر استفاده از نیروهای داوطلب جوانان و امدادگران علاقه‌مند با هدف دعوت مردم به ‎رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی اجرا شد.

بیماری کرونا  از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شده است و 17 اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد. 

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون چهار هزار نفر در مهاباد به کرونا مبتلا شده‌اند.

# نظر : 0