پرداخت سه میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات برای طرحهای اشتغالزایی در مهاباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان مهاباد در نشست بررسی مشکلات رفع موانع تولید گفت: در سال 98 برای اجرای سه فقره طرح پرونده تشکیل شد و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای این طرحها سه میلیارد تومان تسهیلات پرداخت و  برای 25 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

 کریمی آذر افزود: این طرحها در زمینه تولید درب ضد سرقت برای نخستین بار در جنوب استان در مهاباد، تولید توربین های بادی و ادوات کشاورزی بوده است.

شجاعی ،فرماندار شهرستان مهاباد هم گفت: کسانی که تقاضای تسهیلات دارند باید به صورت تخصصی طرح آنها از نظر فنی و مالی بررسی و مشخص شود که این طرح توجیه مالی دارد.

دبیرکمیته راهبردی سرمایه گذاری و کارگروه اشتغال شهرستان مهاباد هم گفت: در این نشست 7 تقاضای سرمایه گذاری از طرف بخش خصوصی برای اخذ زمین از محل منابع طبیعی مطرح و راهکارهای مختلف در این زمینه و نحوه استفاده از امکانات برای تولیدکنندگان مشخص شد.

کیانی افزود: همچنین باتوجه به نیاز شهرستان به چاپخانه افست، مبلغ یک میلیارد تومان از محل صندوق کارآفرینی امید به اجرای این طرح اختصاص یافت

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهاباد هم گفت: امسال برای 50 طرح کسب وکار خانگی تسهیلات پرداخت شده است. مبلغ این تسهیلات تا امسال برای هر طرح 20 میلیون تومان بود که با مصوبه هیئت دولت از سال آینده مبلغ این تسهیلات به 50 میلیون تومان افزایش می یابد.

دانشمند افزود: با پرداخت بیش از سه میلیارد و500 میلیون تومان برای اجرای طرحهای کسب وکار امسال برای 75 نفر اشتغالزایی شده است.