پیشرفت فیزیکی 95 درصدی دانشکده پرستاری مهاباد

پیشرفت فیزیکی 95 درصدی دانشکده پرستاری مهاباد
ساخت دانشکده پرستاری مهاباد 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد گفت: این دانشکده در دو طبقه و با زیربنای شش هزار و ۷۰۷ مترمربع احداث شده که شامل بخش هایی چون سالن اجتماعات، ۱۰ کلاس درس،۱۵ اتاق ویژه اساتید،  سالن مطالعه و مخزن کتاب، انتشارات، اموراداری،آموزشی و مالی، انبار، سایت رایانه، نمازخانه و آمفی تأتر و بوفه، است.

سامرندمرزنگ، با اشاره به اینکه تمامی مراحل ساخت این دانشکده به پایان رسیده است، افزود: تنها کارمحوطه سازی و انشعابات این مرکز باقی مانده است که به زودی پایان می یابد.

وی گفت:این دانشکده در بلوار پرستار و در منطقه پشت تپ شهر مهاباد واقع شده است که با پیگیریهای استاندار و مسئولان شهرستانی از دانشگاه ارومیه به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شد.

مرزنگ گفت: درسال 95 با پیگیریهای رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه مجوزمجتمع عالی سلامت برای این دانشکده و درسال 97 نیز مجوز دانشکده پرستاری برای شهرستان مهاباد اخذ شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد اضافه کرد: دانشکده پرستاری و مجتمع آموزش عالی سلامت مهاباد یک مرکز آکادمیک بوده که شامل اعضای هیئت علمی و دانشجویان و در برگیرنده تمامی رشته های کاردانی و کارشناسی مجموعه پزشکی است.

کار احداث این دانشکده از سال 66  به نام دانشکده پیراپزشکی آغاز شد و حدود 26 سال این پروژه راکد ماند تا اینکه ازخردادماه سال 92 شروع به کار مجدد آن به نام دانشکده ادبیات وعلوم انسانی توسط دانشگاه ارومیه آغاز شد و با پیگیریهای مسئولان استانی و شهرستانی به مجتمع آموزش عالی سلامت و دانشکده پرستاری تغییر کاربری و تغییر نام یافت.