اولین جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : امروز مورخ 1399/05/12 اولین جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد به ریاست معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد و با حضور مسئولان لشکری و کشوری شهرستان با رعایت حفظ فاصله و پروتکل های بهداشتی در سالن آمفی تاتر طلائیه شهرستان برگزار شد.

ایرج شجاعی روز یکشنبه در نخستین جلسه شورای اداری مهاباد اظهار داشت: مدیریت اجرایی این شهرستان با مصمم بودن بر حمایت از تولید و نظارت بر اجرای تکالیف قانونی، این مهم را با جدیت مورد پیگیری قرار داده و با افراد و یا بانک‌های متخلف برخورد قانونی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: ایجاد رونق در واحدهای تولیدی زمینه اشتغالزایی و افزایش تولید ملی را ایجاد می‌کند به همین دلیل، موضوع پرداخت تسهیلات و ایجاد جهش در تولید که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است در صنایع با جدیت در این شهرستان پیگیری می‌شود.

فرماندار مهاباد افزود: با تلاش دستگاه‌های اجرایی مختلف در سال گذشته چهار واحد تولیدی احیا و دوباره به چرخه تولید بازگشت و امسال نیز پیش‌بینی شده است که 6 واحد راکد دیگر وارد مدار تولید شود.

مسوولان در هفته دولت به مردم گزارش عملکرد بدهند

فرماندار مهاباد تاکید کرد: هفته دولت فرصت خوبی برای مسوولان است تا عملکرد، خدمات و برنامه‌های خود را به مردم گزارش داده و آنها را در جریان فعالیت‌ها و اقدامات دولت در زمینه‌های مختلف قرار دهند.

وی با بیان اینکه کم و کاستی در جامعه وجود دارد ولی کوتاهی نشده، افزود: انعکاس مطلوب خدمات دولت به مردم موجب تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه شده و هفته دولت فرصتی مناسب برای بیان صادقانه عملکرد دولت به ملت است.

وی با بیان اینکه انعکاس خدمات دولت باعث اعتماد بیشتر مردم از مسوولان می‌شود و آنان را در ادامه خدمات به نظام دلگرم‌تر می‌کند، اظهار داشت: هم‌اکنون در بخش‌های راه روستایی، آبرسانی، گازرسانی و احداث بیمارستان و مراکز درمانی با بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال طرح در حال اجراست و این نشان می‌دهد که نظام به وظایف خود با وجود شرایط سخت تحریم‌ها به خوبی عمل کرده است.   

مبارزه با فساد از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است

شجاعی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مبارزه همه‌جانبه با فساد ادامه داد: بیانات مقام معظم رهبری نشان می‌دهد که مبارزه با فساد اقتصادی، یکی از راه‌های اساسی برای دستیابی به جهش تولید در کشور است.

وی افزود: همه باید بدانند در هر پست و مقامی باشند، اگر مرتکب فساد شوند سروکارشان با دستگاه قضایی است و اکنون قوه‌قضائیه، به عنوان نهاد اصلی مبارزه با فساد، پرچم این مبارزه را برافراشته است.

وی با تاکید بر نظارت بیشتر مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به عملکرد مجموعه خود اضافه کرد: مبارزه با فساد و قطع دست مفسدان از منابع اقتصادی کشور باعث می‌شود تا روند صحیح و سالم اقتصادی در کشور تداوم پیدا کند و افراد بتوانند در محیطی سالم، زندگی اقتصادی خود را به صورتی طبیعی ادامه دهند.

گردهمایی بزرگ حج عظمت اسلام را به نمایش می‌گذارد    

امام جمعه مهاباد با بیان اینکه دین اسلام دین آینده‌نگری است، اظهار داشت: در گردهمایی بزرگ حج به عنوان یک فریضه مهم الهی عظمت امت اسلام همه‌ساله به نمایش گذاشته می‌شود که به عنوان یک کنفرانس سالانه جهانی از اهمیت فوق‌العاده‌ای در اتحاد مسلمانان برخوردار است.

ماموستا عبدالسلام امامی کعبه را محور توحید عنوان کرد و افزود: حج فریضه مهم الهی است که مسلمانان از سراسر دنیا در مکه مکرمه حضور می‌یابند و با تجمع عظیم خود ابهت و عظمت امت اسلام را به نمایش می‌گذارند. 

وی