اعضای هیات‎‌ اجرایی انتخابات مجلس در مهاباد معرفی شدند

اعضای هیات‎‌ اجرایی انتخابات مجلس در مهاباد معرفی شدند

 

 فرماندار مهاباد گفت: اعضای هیات‎‌ اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی صلاحیت داوطلبان در این شهرستان معرفی شدند.

ایرج شجاعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعضای هیات‌ اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان که شامل ۳۰ نفر از روحانیان، دانشگاهیان، معتمدان محلی، اعضای سمن‌ها، فرهنگیان و کارآفرینان این شهرستان هستند به هیات نظارت استان معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه مهاباد جزو نخستین شهرستان‌هایی بود که اعضای هیات‌ اجرایی را به هیات نظارت استان معرفی کرد، افزود: تمامی اعضای انتخاب شده برای هیات‌های اجرایی انتخابات مهاباد از سوی هیات نظارت استان تایید شدند و اعضای آن با برگزاری انتخابات هشت نفر را به عنوان عضو اصلی و پنج عضو علی‌البدل انتخاب کردند.

وی اضافه کرد: این هشت عضو از معتمدان همراه با سه عضو اداری شامل فرماندار، دادستان و رییس اداره ثبت احوال شهرستان در مجموع ۱۱ عضو هیات‌های اجرایی انتخابات مهاباد را تشکیل می‌دهند.

"شجاعی" گفت: اعضای هیات‌های اجرایی پس از بررسی صلاحیت داوطلبان توسط مراجع چهارگانه به مدت ۶ روز صلاحیت داوطلبان را بررسی کرده و نتایج بررسی را به هیات اجرایی استان و داوطلبان اعلام می‌کنند که طبق قانون حق اعتراض برای داوطلبان محفوظ است.

فرماندار مهاباد افزود: این شهرستان دارای ۲ حوزه اصلی و فرعی انتخابات بوده که حوزه اصلی آن در مهاباد و حوزه فرعی در شهر خلیفان قرار دارد و ۱۲۰ شعبه اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تعیین شده‌است.

وی اظهار داشت: تمامی تهمیدات و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات سالم و رقابتی با مشارکت حداکثری در این شهرستان فراهم شده و مراحل انتخابات همزمان با سراسر کشور در مهاباد نیز روزشمار خود را طی می‌کند.

فرآیند ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه هفته گذشته آغاز شد و تا ساعت ۱۸ امروز /شنبه/ ادامه داشت.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود و مردم آذربایجان‌غربی ۱۲ نماینده را در این روز راهی مجلس می‌کنند.

ارومیه با سه نفر بیشترین نماینده از این استان را در مجلس دارد و دیگر حوزه‌های ۹‌گانه استان هر کدام یک نماینده را در بهارستان به خود اختصاص داده‌است.

# نظر : 0