افزایش شمار بهبودیافتگان بیماری کرونا در مهاباد

افزایش شمار بهبودیافتگان بیماری کرونا در مهاباد
بهبودیافتگان بیماری کرونا در مهاباد به ۱۸ نفر رسید.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان و سخنگوی ستاد اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در شهرستان مهاباد گفت: با ترخیص دو بیمار دیگر مبتلا به کرونا، مجموع بهبودیافتگان این بیماری در این شهرستان به ۱۸ نفر رسید.

امیر بهزاد افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در این شهرستان، تاکنون جواب آزمایش ۲۸ نفر مثبت اعلام شده که از این تعداد یک مورد به بیمارستان طالقانی ارومیه اعزام شده ‌است.

بهزاد گفت: هم‌اکنون ۹ بیمار مبتلا و چهار بیمار مشکوک به کرونا در بخش ایزوله بیمارستان امام خمینی مهاباد بستری هستند که حال عمومی همگی آنان مطلوب است.

وی تصریح کرد: روز گذشته نیز یک مرد ۴۶ ساله بر اثر بیماری کرونا در بخش ایزوله آی سی یو  بیمارستان مهاباد پس از پنج روز مقاومت جان خود را از دست داد.

بهزاد تأکید کرد: ‌با توجه به اینکه اکنون ویروس کرونا اپیدمی شده است از این رو بیمارانی که مشکلات زمینه‌ای از قبیل بیماریهای قلبی و دیابت دارند، تحت شیمی درمانی هستند یا از دارو استفاده می‌کنند، چنانچه دچار تب بالا و علائم سرماخوردگی شدند توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان و سخنگوی ستاد اطلاع ‌رسانی بیماری کرونا در شهرستان مهاباد گفت: استراحت، مصرف مایعات، قرنطینه خانگی و رعایت بهداشت فردی مهمترین نکات درمان و پیشگیری از انتقال بیماری برای افراد مبتلا و یا مشکوک به کروناست.

وی اضافه کرد: اگر افراد عادی که مشکلات زمینه‌ای ندارند و دچار علائم سرماخوردگی از قبیل تب، سرفه و آبریزش بینی شده‌اند فقط در منزل بمانند و با رعایت نکات بهداشتی مراقب باشند ترشحات بینی و دهانشان با سایر افراد منزل تماس نداشته باشد.

بهزاد تأکید کرد: عطسه و آبریزش بینی علامت کرونا نیست و بیماران نباید تنها با دیدن علایمی مانند آبریزش بینی و عطسه به مراکز درمانی مراجعه کنند؛ چرا که نه تنها خود را در معرض خطر و بیماری قرار می‌دهند، بلکه با ایجاد شلوغی در مراکز درمانی، کادر درمان را نیز با مشکل روبرو می‌کنند.

# نظر : 0