کلنگ زنی مجموعه ورزشی کامیار 33 هزار متر مربع به سرانه ورزشی شهرستان مهاباد اضافه می‎شود

کلنگ زنی مجموعه ورزشی کامیار  33 هزار متر مربع به سرانه ورزشی شهرستان مهاباد اضافه می‎شود
کلنگ زنی مجموعه ورزشی کامیار 33 هزار متر مربع به سرانه ورزشی شهرستان مهاباد اضافه می‎شود

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، با حضور مسئولان استانی و شهرستان مجموعه ورزشی کامیار مهاباد کلنگ زنی شد.

قرنی مصطفی پور رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان اظهار کرد: مجموعه ورزشی کامیار در زمینی به مساحت  2 هکتار در قالب 4 سالن سقف بلند سرپوشیده با سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتباری نزدیک به 10 میلیارد تومان احداث خواهد شد.

وی افزود: این مجموعه ورزشی شامل سالن سرپوشیده زمین چمن مصنوعی به مساحت 1 هزار و 500 متر بصورت سازه فضایی، 2 سالن سرپوشیده چند منظوره سقف بلند به مساحت 3 هزار متر مربع بصورت سازه فضایی، سالن سرپوشیده پیست اسکیت به مساحت 1 هزار متر مربع و میدان فوتبال روباز چمن مصنوعی به مساحت 1 هزار متر مربع خواهد بود و در آینده نیز واحدهای اقامتی، تفریحی، خدماتی و ورزشی دیگر نیز به آن اضافه میشود.

 رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان در ادامه از اضافه شدن 33 هزار متر مربع فضا به سرانه ورزشی شهرستان در سال 98 خبر داد و گفت: تا سال 1396 سرانه ورزشی سالنهای سرپوشیده به ازای هر نفر 6 سانتیمتر مربع و سرانه فضای ورزشی روباز به ازای هر نفر 43 سانتیمتر بود و مهاباد در رتبه 14 استانی از نظر فضای ورزشی و زیرساختها قرار داشت.

وی افزود: در سال 97 شاهد تحولی در زیرساختهای ورزشی شهرستان بودیم و جایگاه شهرستان از رتبه 14 به رتبه دوم استان بعد از ارومیه ارتقا یافته است. سرانه ورزشی شهرستان در بخش دولتی به مساحت 15 هزار متر مربع  با اجرای 7 پروژه شامل نوسازی استادیوم ورزشگاه آزادی، احداث سالن تیراندازی، استادیوم گوک تپه، سالن ورزشی خلیفان، زمین چمن مصنوعی روباز با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان و 18 هزار متر مربع فضای ورزشی پروژههای بخش خصوصی شامل سالن طبقاتی حیدر بنگینی، سالن سقف بلند منعم قاضی و سالن ورزشی خالق سیدی در روستای قزلقوپی و احداث 9 چمن ورزشی روباز افزایش خواهد یافت و در مجموع 33 هزار متر مربع فضای ورزشی به سرانه شهرستان اضافه خواهد شد.

مصطفی پور تصریح کرد: ایجاد چند سالن ورزشی و زمین چمن مصنوعی توسط دانشگاههای شهرستان و ادارات نیز درحال انجام است که بیشتر آنها در سال 98 اتمام و به بهره برداری میرسند. شهرستان مهاباد در حال حاضر دارای 30 ملی پوش، 8 تیم لیگ کشوری است و نیازمند توجه بیشتر مسئولان به این بخش میباشد.

وی در ادامه با اشاره با پایان عملیات نوسازی استادیوم آزادی در فاز اول اظهار کرد: افتتاح آن همزمان با اتمام فاز 2 با اعتبار بالغ بر 20 میلیارد تومان خواهد بود. همچنین پیشرفت فیزیکی ورزشگاه گوک تپه به 95 درصد رسیده و عملیات عمرانی تنها در فنس کشی و سکوی تماشاگران درجریان است که از ماه بعد آماده بهره برداری خواهد بود.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان با اشاره به اهمیت ورود بخش خصوصی به ورزش برای استعداد یابی، نخبه پروری و هدایت تیم‏های ورزشی اظهار کرد: سالن طبقاتی برای اولین بار در شهرستان در منطقه پشت تپ توسط سرمایه گذار بخش خصوصی احداث می‎شود و چندین پروژه دیگر نیز توسط بخش خصوصی در مناطق مختلف شهر و روستا درحال احداث هستند که همگی نومید سالی خوش یمن برای ورزش مهاباد است