خبر تکمیلی نمایشگاه عکس و اسناد همکاری های سازمان ملل متحد

خبر تکمیلی نمایشگاه عکس و اسناد همکاری های سازمان ملل متحد
خبر تکمیلی نمایشگاه عکس و اسناد همکاری های سازمان ملل متحد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  نمایشگاه عکس و اسناد همکاری های سازمان ملل متحد و ایران در ۷۳ سال گذشته با مشارکت مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در تهران و سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در محل مجتمع فرهنگی و هنری وحدت مهاباد گشایش یافت.

 این نمایشگاه روز دوشنبه با حضور معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان مهاباد  و امام جمعه مهاباد، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) آذربایجان غربی، مسؤولان دستگاه‌های اجرایی، فعالان مدنی و هنرمندان این شهرستان برپا شد.

مسؤول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر مهاباد در حاشیه آئین افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: در این نمایشگاه ۵۵ قطعه عکس و سند تاریخی از حضور شخصیت‌های برجسته ایران در رویدادهای سازمان ملل متحد، سفر هفت دبیرکل این سازمان به ایران و گزیده‌ای از طرح‌های اجرا شده توسط سازمان ملل در ایران به مدت یک هفته در معرض بازدید عموم قرار می‌گیرد.

منوچهر صمدی افزود: مجموعه عکس‌ها و اسنادی که برای این نمایشگاه انتخاب شده مربوط به آرشیو مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.

وی آگاهی یافتن از تاریخچه سازمان ملل متحد در ایران را مهم برشمرد و اضافه کرد: این نمایشگاه بنا بر تفاهم‌نامه منعقد شده بین خبرگزاری جمهوری اسلامی و مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در استان‌های مختلف برپا شده است.

«صمدی» افزود: نمایشگاه عکس و اسناد همکاری‌های سازمان ملل متحد و ایران با هدف اطلاع رسانی درباره حضور و همکاری ایران به عنوان کشوری دوستدار صلح در سازمان‌های بین المللی از زمان تأسیس جامعه ملل و سازمان ملل متحد در مهاباد برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این نمایشگاه به همت و همکاری دفتر سازمان ملل متحد در ایران، فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر و خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر مهاباد برگزار می‌شود و می‌تواند برای پژوهشگران علاقه مند به علوم سیاسی، روابط و حقوق بین الملل، اساتید و دانشجویان مفید واقع شود.

در ابتدای این آئین پیام «ماریا دوتسنکو» رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران قرائت شد؛ این نمایشگاه تا ۲۴ خرداد ماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۰ عصر برای بازدید علاقه مندان دایر خواهد بود.

# نظر : 0