هنرمند مهابادی بهترین بازیگر جشنواره فیلم مقاومت شد

هنرمند مهابادی بهترین بازیگر جشنواره فیلم مقاومت شد
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: ناصر باباییان هنرمند شایسته این شهرستان توانست عنوان بهترین بازیگر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت تهران را به خود اختصاص دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد قادر مرادی اظهار داشت: آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با حضور جمع زیادی از هنرمندان و دست اندرکاران سینمای کشور شب جمعه در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.
وی اضافه کرد: این بازیگر توانای مهابادی در بخش فیلم های سینمایی ایران با بازی در فیلم «دایان» توانست به عنوان بهترین بازیگر این دوره انتخاب شود و تندیس و دیپلم افتخار این جشنواره را کسب کند.
مرادی بیان کرد: ارزش مقام کسب شده توسط این هنرمند مهابادی زمانی بیشتر جلوه می کند که بدانیم وی در این بخش با بازیگران سرشناسی از جمله بابک حمیدیان، جواد عزتی، پریناز ایزدیار، ثریا قاسمی و پرویز پورحسینی به رقابت پرداخته بود.
وی گفت: فیلم کردی «دایان» با کارگردانی و نویسندگی بهروز نورانی ‌پور، علیرضا آرایش طراح صحنه و لباس، سامان لطفیان مدیر فیلمبرداری، بهنام شیخ احمدی صدابردار و ایمان توکلی به عنوان برنامه ریز تهیه شده و ناصر باباییان نقش اول این فیلم را برعهده دارد.
مرادی اضافه کرد: دایان روایتی از اسارت قریب به چهار هزار پناهجوی زنی است که در جریان جنگ هرگز نتوانستند دیگر به خانواده هایشان در آن سوی مرزها ملحق شوند و در این راه بسیاری از این خانواده ها در دل بحران مجبور به انتخاب و تصمیم شدند.
وی افزود: ناصر باباییان، عبدالله زواره و بهار معروفی از جمله بازیگران این فیلم هستند که در این اثر 85 دقیقه ای هنرنمایی کرده اند.
 ناصر باباییان متولد 1330 مهاباد است و بیش از 40 سال در زمینه تئاتر و سینما فعالیت دارد، این هنرمند در هفت فیلم سینمایی ایرانی از جمله برفراز مهر، کانی، بربال باور و بادبادک ها ایفای نقش کرده است.
وی همچنین سابقه 20 سال همکاری با صدا و سیمای مرکز مهاباد بعنوان بازیگر و دوبلور را در کارنامه دارد.
پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری مراکز و سازمان‌های مختلف کشوراز پنجم تا نهم آذرماه 97 در سینما فلسطین میزبان علاقه مندان و مخاطبان و مهمانان داخلی و خارجی بود که روز گذشته با معرفی افراد برتر به کار خود پایان داد.
در این جشنواره مجموع 164 اثر از فیلمسازان داخلی و 24 فیلم از فیلمسازان خارجی با یکدیگر به رقابت پرداختند؛ 57 نفر از چهره‌های مطرح و شناخته شده سینِما کار داوری در بخش های مختلف جشنواره را بر عهده داشتند.