صید ۱۸ تن ماهی از سد مهاباد در سال گذشته

صید ۱۸ تن ماهی از سد مهاباد در سال گذشته
صیادن پارسال 18 تن ماهی را از سد مهاباد صید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  مهاباد؛ مدیرعامل تعاونی صید و صیادی شهرستان مهاباد گفت: اعضای این تعاونی توانستند پارسال ۱۸ تن ماهی را از دریاچه سد این شهرستان صید کنند.

عمر کاک ‌خضری افزود: تعاونی صیادان مهاباد با هماهنگی مسئولان جهاد کشارزی و امور منابع آب این شهرستان، هر سال در شهریور ماه صید ماهی در دریاچه سد مهاباد را آغاز می‌کند و تا فروردین ماه صید ادامه دارد.

کاک خضری گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، عملیات صیادی در اسفند پارسال متوقف و همین امر سبب شد که صیادان نتوانند تا فروردین ماه به فعالیت خود ادامه دهند.

وی افزود: مشکل دیگر کاهش صید ماهی در دریاچه سد مهاباد، رها نشدن بچه‌ماهی در داخل سد طی چند سال گذشته است که میزان صید سالانه ماهی را از ۱۲۰ تن به حدود ۳۰ تن کاهش داده است و امسال نیز متوقف شدن عملیات صیادی دو ماه زودتر از مهلت قانونی، سبب کاهش صید شد.

مدیرعامل تعاونی صید و صیادی شهرستان مهاباد گفت: در دریاچه پشت سد مهاباد انواع ماهی ‌های بومی و غیربومی شامل زردماهی، سفید رودخانه‌ای، کپور، آمور، سیم‌ برگ، سوف و فیتوفاک صید می‌شود.

کاک‌خضری اضافه کرد: در تعاونی صید و صیادی مهاباد ۴۰ نفر به طور مستقیم و ۲۰۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغال دارند و اعضای این تعاونی در فصل‌هایی که صید ماهی صورت نمی‌گیرد، کار محافظت از دریاچه سد و مقابله با صیادان غیرمجاز را برعهده دارند.

# نظر : 0