شهردار جدید گوک تپه معرفی شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح امروز یکشنبه 14 آذر 1400 عارف خدرلو فرماندار مهاباد در مراسم معارفه شهردار جدید گوگ تپه گفت : جذب نیروی انسانی بدون برنامه و خارج از دستورالعمل های ابلاغی در شهرداری های نوپا موجب افزایش هزینه های جاری و ناتوانی در اجرای سایر پروژه های عمرانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمام مسوولان دستگاه های اجرایی موظف به ارایه خدمات به شهرداری گوگ تپه هستند، ادامه داد: از شهروندان گوگ تپه و همچنین اعضای شورای این شهر درخواست داریم در راستای آگاه سازی نسبت به اختیارات و وظایف یک شورا آگاه شوند تا انتظارت خارج از تعهد بوجود نیاید.

فرماندار ویژه مهاباد با بیان اینکه شهرداری گوگ تپه نیاز به حمایت دارد، گفت: باتوجه به موقعیت و جایگاه ویژه این شهر در مسیر ارتباطی مهاباد چشم انداز و پتانسیل خوبی در این منطقه برای توسعه و آبادانی پیداست و امیدواریم مجموعه شورا و شهرداری از این ظرفیت استفاده بهینه کنند.

خدرلو اضافه کرد: سرریز جمعیت مهاباد برای تامین مسکن و اقامت با توجه به گرانی ملک در داخل شهر مهاباد به روستاهای نزدیک از جمله گوگ تپه مستقر شده و همین امر نیز فرصت خوبی برای گسترش و آبادنی و اجرای زیرساخت‌های خدماتی در این شهر تازه تاسیس است.

سخنگو شورای شهر گوگ تپه نیز با اشاره به کمبودهای زیرساخت های خدماتی گفت: یکی از نیازهای اصلی این شهر نبود فضای آموزشی برای دانش آموزان و راکد ماندن طرح های آموزشی است به طوریکه الان بیش از ۶۰۰ دانش آموز در کلاس های ۳۵ به بالا در فضای ۲۰ متری در حال تحصیل هستند.

حسن نوری زاده اضافه کرد: هم اکنون شهر گوگ تپه حتی یک متر زمین ورزشی مسقف برای تفریح و ورزش جوانان را ندارد و طرح های فضای سبز شهر نیز غیر فعال بوده و در این بخش نیز شهرداری گوگ تپه نیاز به حمایت دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری تنها نهاد خدمات رسان مستقر در این شهر است، افزود: نبود یک پایگاه انتظامی برای امنیت بیشتر، نبود ماشین آلات آتش نشانی و همچنین نداشتن کلینیک درمانی از دیگر نیازهای اولیت دار شهر است که باید برای استقرار آنها چاره ای اندیشیده شود.

در ادامه مراسم نیز حکم شهرداری جدید گوگ تپه با امضای استاندار آذربایجان‌غربی توسط فرماندار مهاباد به "فایق مصطفی نژاد" واگذار شد.