استقرار تجهیزات بیمارستان صحرایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مهاباد

استقرار تجهیزات بیمارستان صحرایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مهاباد
تجهیزات بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای کمک به وضعیت درمانی بیماران کرونایی در مهاباد مستقر شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد، فرمانده قرارگاه امام سجاد (ع) ونیروی زمینی سپاه گفت:کادر درمانی و تجهیزات پزشکی سپاه برای مقابله با کرونا برای کمک به مردم مهاباد آماده اند.

سردار رحیمی افزود: باتوجه به افزایش شمارمبتلایان به کرونا در مهاباد و براساس جلسات شهرستانی مقرر شد، تا سپاه وارد عمل شود و باهماهنگی های انجام شده بلافاصله تجهیزات در شهرستان مهیا شد.
وی اضافه کرد: درحال حاضر 80 نیروی متخصص کادر پزشکی برای کمک به کادرپزشکی در بیمارستان مستقر شده اند.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامب هم از تامین یک دستگاه جدید اکسیژن ساز برای بیمارستان شهر خبر داد.
محمود زاده افزود: باتوجه به نیاز شهرستان به تامین دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان هماهنگی های لازم برای تامین این دستگاه با وزارت بهداشت انجام گرفت ودرحال حاضر این دستگاه با اعتباری بالغ بر دومیلیارد ریال در بیمارستان امام خمینی شهرستان مهاباد
آماده نصب است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد هم گفت:
با ازکارافتادن دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان این شهرستان با بحران مواجه شدیم که بلافاصله هماهنگی های لازم با دانشگاه علوم پزشکی 120کپسول 40 کیلوگرمی اکسیژن فراهم شد.
دکتر بهزاد افزود:همچنین با هماهنگی با سپاه قرارشد دستگاه اکسیژن بیمارستان صحرایی برای تامین بخشی از مصرف بیمارستان بکارگیری شود.
فرماندار مهاباد هم برای کنترل وضعیت و جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا از ایجاد تدریجی محدودیتها خبر داد.
شجاعی اضافه کرد:خوشبختانه تا کنون مردم بصورت خودجوش اقدام به وضع برخی محدودیتها کرده اند و برخی از محدودیتها در برخی مشاغل هم وضع شده است.
وی تاکید کرد: درصورت ادامه روند افزایش بیماری در برخی مشاغل دیگر نیز محدودیتهایی در روزهای آینده وضع خواهدشد.
اورژانس، رادیولوژی فوق تخصصی، تجهیزات پزشکی، آزمایشگاه و دستگاه اکسیژن ساز سیار از جمله تجهیزاتی بودند که امروز درقالب بیمارستان صحرایی سپاه از بیمارستان شهید محلاتی تبریز به مهاباد رسید.

ایرج شجاعی فرماندار مهاباد نیز در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های کادر درمان شهرستان مهاباد اظهار کرد: با هماهنگی‌های بین بخشی صورت گرفته بخش بزرگی از مشکلات شهرستان مهاباد در حوزه درمان رفع خواهد شد و شهروندان نیز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانند کمک حال کادر درمان شهرستان باشند تا از بحران شیوع کرونا با کمترین هزینه عبور کنیم.

# نظر : 0