با حکم دادستان؛ سد مهاباد آزاد شد

با حکم دادستان؛ سد مهاباد آزاد شد
با حکم دادستان؛ سد مهاباد آزاد شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ،  روز شنبه 7 اردیبهشت ماه 98 با حضور اعضای شورای تامین، اصحاب رسانه و سازمان‌های زیست محیطی مردم نهاد سه مورد از باغات و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر سد مهاباد به مساحت حدود ا 5 هکتار تخریب و رفع تصرف شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در همین ارتباط گفت: اقدام اولیه ما رفع تصرف حریم و بستر سد بوده و در همین راستا تمامی حریم و بستر را شناسایی کرده‌ایم و با کسانی که سرخود یا به طور غیرمجاز اقدام به احداث باغ، خانه باغ و تفریحگاه کرده‌اند برخورد خواهد شد.

ایرج شجاعی همچنین از تشکیل کارگروه حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی در مهاباد خبر داد و اظهار کرد: این موضوع در شورای تامین مطرح و تصمیم گرفته شد حضوری نسبت به رفع تصرف اقدام شود چرا که تعلل در این کار موجب تصرف آب سد هم خواهد شد.

وی از مردم و رسانه‌ها خواست: برای بازپس گیری اراضی تصرف شده از دست متصرفان پشتیبان باشند، چرا که عده‌ای به حقوق مردم تجاوز کرده‌اند و بایستی قانونا با آنان برخورد شود.

دادستان شهرستان مهاباد اظهار کرد: از این پس روند رسیدگی به پرونده  متصرفان طولانی نخواهد بود و در جاهایی که حریم و بستر سد تصرف شده باشد به محض دستور دادستان اجرایی خواهد شد.

حیدری در خصوص رفع تصرف حریم رودخانه‌ها نیز گفت: به محض اعلام مدیریت امور آب، در همان روز نسبت به رفع تصرف و تخریب اعیانی های احداث شده در حریم رودخانه‌ها اقدام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: اداراتی که کوتاهی کنند و پیگیر رفع تصرفات نباشد با مسئولین آنها نیز برخورد خواهد شد.

150 هکتار باغ در حاشیه سد وجود دارد که از این میزان حدود100 هکتار در حریم و بستر سد مخزنی مهاباد به طور غیرقانونی احداث شده‌اند و آزاد سازی و رفع تصرف آنها علاوه بر تصمیم قاطع قانونی، نیازمند عزم جدی مردم، طرفداران محیط زیست و رسانه‌هاست.

# نظر : 0