بازدید مسئولان شهرستان مهاباد از شهرک صنعتی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد: مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان که برای برنامه ریزی و بررسی مشکلات به مهاباد سفرکرده بود، گفت : آذربایجانغربی سال گذشته رتبه دوم احیای واحدهای راکد صنعتی را کسب کرد.

حاتمی افزود: سال گذشته با احیای 90 واحد راکد در شهرکهای صنعتی رتبه دوم را به خود اختصاص دادیم و امسال هم سعی می کنیم تا با احیای 90 واحد دیگر دوباره رتبه بالایی را کسب کنیم.

وی افزود: در شهرک صنعتی مهاباد هم در چهار ماهه اخیر10 میلیارد ریال برای حل مشکلات زیر ساختی اختصاص داده شده است.

درجریان این بازدید مسئولان شهرستان هم از حل مشکلات و توسعه فضای شهرک صنعتی مهاباد خبر دادند.

نماینده مردم شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی هم گفت: برای توسعه شهرک صنعتی مهاباد چهار هکتار و نیم به مساحت آن اضافه شد و به 68 هکتار رسید. همچنین مقرر شد تا از زمینهای منابع ملی اطراف به شهرک صنعتی اضافه و در صورت تمایل به متقاضیان واگذار شود.

محموزاده افزود: امروز همچنین مشکل آب آشامیدنی این شهرک هم بررسی شد تا با حفر چاه دوم بتوان این مشکل را حل کرد و در صدد هستیم تا بتوانیم بودجه لازم را برای اجرای فاز دوم تصفیه خانه کسب و  تخصیص دهیم.

در ادامه کلنگ احداث یک واحد تولیدی مواد لبنی بر زمین زده شد.

حسن پور مدیر کارخانه تولید مواد لبنی گفت: این واحد تولیدی با مساحت شش هزار و 720 متر مربع و 100 میلیارد ریال هزینه با تولید مواد لبنی و بستنی برای 40 نفر زمینه اشتغالزایی فراهم می کند.

در حال حاضر حدود یکهزار و 500 نفر در 56 واحد فعال شهرک صنعتی مهاباد در بخشهای مختلف مشغول به کار و تولید هستند.