ورزشکار مهابادی نایب قهرمان مسابقات پرس سینه کشور شد

ورزشکار مهابادی نایب قهرمان مسابقات پرس سینه کشور شد
رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: «شاهین رشه» جوان شایسته این شهرستان در مسابقات پرس سینه قهرمانی دانشجویان کشور به مقام دوم رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد قرنی مصطفی افزود: رقابت های پرس سینه و پاورلیفتینگ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با حضور 112 ورزشکار از 13 دانشگاه زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی اراک برگزار شد و در این مسابقات شاهین رشه با مهار وزنه 170 کیلوگرم در بین 50 ورزشکار به مقام دوم و مدال نقره دست پیدا کند.
مصطفی پور اضافه کرد: این ورزشکار فرزند قهرمان و رکوردار پاورلفتینگ کشور 'محمدامین رشه' است که در وزن 93 کیلوگرم در این رقابت ها حضور داشت.
رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اظهار داشت: نفرات برتر این دوره از رقابت ها برای انتخابی تیم ملی پرس سینه کشور اول اسفند امسال به کرمانشاه دعوت می شوند.
مصطفی پور یادآور شد: این مسابقات بر اساس قوانین و مقررات فدراسیون بین‌المللی پاورلیفتینگ و در اوزان هشت‌گانه 120+، 120، 105، 93، 83، 74، 66 و 59 کیلوگرم برگزار شد.
به گزارش ایرنا، پرس سینه یک ورزش قدرتی است که در آن شخص به حالت طاقباز قرار می گیرد و وزنه را در بالای سینه خود مهار می‌کند.
این حرکت قدرتی بر روی نیمکت و با هالتری که وزنه ها را نگه داشته است، انجام می‌شود.
شهرستان 237 هزار نفری مهاباد دارای 9 هزار ورزشکار است که در قالب 43 هیات، 70 باشگاه خصوصی و 20 باشگاه دولتی در حال فعالیت هستند.