نشست ویژه ستاد مقابله با کرونا در مهاباد

نشست ویژه ستاد مقابله با کرونا در مهاباد
افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان مهاباد و به همین منظورستاد مقابله با کرونا در این شهرستان در نشستی ویژه از تشدید نظارت ها خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد؛ امیر بهزاد مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان مهاباد در این نشست گفت: نظارت بربیماران کرونایی که درمنزل قرنطینه هستند تشدید می شود  و با شهروندانی که پس از آموزش اقدامات پیشگیرانه کرونا دستور العمل های بهداشتی؛ فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه را رعایت نکنند ، طبق ماده 688 قانون با آنها برخورد شده و مجرم شناخته خواهند شد.

مسئول مرکز خدمات جامع سلامت فرهنگیان هم گفت: مردم در مناطق مختلف شهر به بهانه های مختلف مراسم هایی با تجمع زیاد برگزار می کنند که بزرگترین تهدید برای انتشار ویروس کروناست.

خرمدل افزود: مردم باید قرنطینه را رعایت و به پویش در خانه به بمانیم عمل کنند.

کریمی، سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد هم در این نشست گفت: مقرر شد کارگروهی متشکل از شهرداری، بهداشت محیط و اداره صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود و پس از بررسی و اطمینان از رعایت موارد بهداشتی توسط دست فروشها اجازه از سرگیری فعالیت به آنها داده شود.

تشدید نظارت بر اصناف و اماکن پرخطر، اجباری شدن استفاده از ماسک در اداره های دولتی و اماکن خصوصی و بهره گیری از ظرفیت رسانه ملی برای آگاهی بخشی مردم از مهمترین مصوبات این نشست بود.

# نظر : 0