معاون استاندار و فرماندار مهاباد :برخورد با متصرفان ادامه دارد

معاون استاندار و فرماندار مهاباد :برخورد با متصرفان ادامه دارد
فرماندار مهاباد ضمن تقدیر از عملکرد دادستانی شهرستان از ادامه برخورد با متصرفان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  دکتر ایرج شجاعی در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات دادستان شهرستان در خصوص رفع تصرفات در حریم، بستر و حاشیه سد مهاباد اظهار کرد: این اقدام مشترک تمامی دستگاهها بازتاب خوبی در بین افکار عمومی در مهاباد داشته و شهروندان حضوری و غیر حضوری از این اقدام قدردانی کرده اند.

وی با تقدیر از نقش رسانه‌ها، شورای تأمین و سایر ادارات و دستگاههای دولتی برای اجرای قانون افزود: منافع فردی را به منافع جمعی ترجیح نخواهیم داد و برای اجرای قانون هیچ ملاحظه‌ای نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: پرونده های دیگری نیز هم‌اکنون در نوبت رفع تصرف قرار دارند که پس از طی مراحل قانونی و در روزهای آتی با آنها برخورد خواهد شد.

فرماندار مهاباد در خصوص تخلفات ساختمانی در شهر نیز هشدار داد و گفت: تصرفات تنها مربوط به حاشیه و بستر رودخانه یا سد نمی‌باشد و در بسیاری از موارد تراکم فروشی و ایجاد ساختمان‌های غیر مجاز در سطح شهر نیز به مثابه تصرف است.

وی اضافه کرد: در برخی موارد به افراد گفته می‌شود که تخلف مازاد تراکم را انجام می‌دهند و با پرداخت جریمه تخلف را می‌پوشانند.

شجاعی با اشاره به اینکه این افراد از روابط و نفوذ خود برای انجام تخلف و کاهش جریمه استفاده می‌کنند اظهار کرد: قبل از وقوع تخلف باید برخوردها صورت بگیرد و پس از انجام تخلف اقدام قانونی با موانع عدیده‌ای روبرو می‌شود.

فرماندار مهاباد در پایان خاطر نشان کرد: با دستور دادستان روسای ادارات و مسئولانی که زمینه را برای تصرف انجام داده اند تحت پیگرد قرار خواهند گرفت، لذا کارشناسان ادارت و مسئولان باید با حساسیت بیشتری کارهای کارشناسی را انجام دهند.