بیش از 109 میلیارد ریال تسهیلات کرونا در مهاباد پرداخت شد

بیش از 109 میلیارد ریال تسهیلات کرونا در مهاباد پرداخت شد
109 میلیارد و 450 میلیون ریال تسهیلات کرونا به واحدهای صنفی آسیب‌دیده از ویروس کووید-19 در این شهرستان پرداخت شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : بارزان دانشمند رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد گفت:  این میزان از تسهیلات توسط بانک‌های عامل  از محل تسهیلات کرونا برای واحدهای صنفی و کارگاه‌های آسیب دیده مصوب و به افراد واجد شرایط پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای ثبت نام و درخواست متقاضیان آسیب دیده از شرایط کرونا، تاکنون هزار و 43 طرح در مهاباد ثبت‌نام کرده‌اند که تاکنون 478 متقاضی با تایید شرایط، تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد اضافه کرد: مبلغ تسهیلات در نظر گرفته شده برای کسب و کارهای آسیب دیده 120 میلیون ریال و برای واحدهایی که به دستور ستاد مبارزه با کرونا تعطیل شده‌اند، 160 میلیون ریال و رانندگان و غیربیمه‌ای‌ها 60 تا 80 میلیون ریال تعیین شده است که میزان سود آن 12 درصد و مدت پرداخت آن 24 ماه با مدت تنفس سه ماهه است.

دانشمند با اعلام اینکه مهلت مقرر شده برای صاحبان واحدهای صنعتی و صنفی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا تا پایان مهرماه سال جاری است، بیان کرد: 14 رسته شغلی از جمله مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، تولید و توزیع پوشاک، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و آموزشگاه‌های رانندگی مشمول دریافت تسهیلات حمایتی در مقابل آسیب‌های شیوع ویروس کرونا هستند.

وی اظهار داشت: صاحبان واحدهای صنعتی و صنفی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در شهرستان باید هرچه سریع‌تر قبل از اتمام مهلت تعیین شده در سامانه کارا ثبت نام کنند.

شیوع بیماری کرونا که بیش از 200 کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی، رکود بخش های اقتصادی و خسارت به اصناف و بازاریان در همه کشورها شده است.

در شهرستان 240 هزار نفری مهاباد بیش از 20 هزار بیمه شده کارگری وجود دارد.

# نظر : 0