کارگاه آموزش طراحی و علم تمرین ورزشی در مهاباد برگزار شد.

کارگاه آموزش طراحی و علم تمرین ورزشی در مهاباد برگزار شد.
کارگاه آموزش طراحی و علم تمرین ورزشی در مهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد در حاشیه این کارگاه گفت: این کارگاه آموزشی یک روزه ویژه مربیان رشته های مختلف ورزشی بود که با حضور بیش از 400 نفر از ورزشکاران، مربیان و علاقمندان به علم ورزش، با تدریس عبدالله چمن گلی، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجانغربی در اداره تبلیغات اسلامی مهاباد برگزار شد.

 مصطفی پور افزود: در این کارگاه مطالب مفیدی از جمله تأثیر جنس و سن در تمرین، فشار و شدت تمرین درکاهش و افزایش حجم توده عضلانی و خطرها و آسیب های جسمی و ذهنی تمرین های پرفشار و جدیدترین روشهای طراحی تمرین برای مخاطبان ارائه شد.

 مصطفی پور، هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را ایجاد نگرشهای جدید در ذهن مربیان عنوان کرد و گفت: مربیان و ورزشکاران باید با اجرای برنامه های تمرینی به شیوه های علمی با روشهای تمرینی جدید آشنا شوند.

وی، با بیان اینکه در پایان این دوره برای شرکت کنندگان گواهی صادر می شود،افزود: چمن گلی  سابقه انتخاب به عنوان برترین مربی جهان در سال 2012 را در کارنامه دارد و بر این اساس برگزاری دوره آموزشی با حضور وی برای ورزشکاران بسیار مؤثر بود.

در این کارگاه مربیان و ورزشکاران با علم روز دنیا در خصوص برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و اصول و مبانی طراحی تمرین آشنا شدند.