250 خدمت پزشکی به روستاییان مناطق محروم مهاباد ارایه شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : سرهنگ علی حسینی  مسوول بسیج جامعه پزشکی سپاه مهاباد گفت: این تیم‌ پزشکی امروز برای ارایه خدمات پزشکی به روستای "آفان" از توابع بخش خلیفان شهرستان مهاباد اعزام شد و به روستاییان ساکن در این روستا و دیگر روستاهای اطراف آن به طور رایگان خدمات پزشکی ارایه کردند.

وی اضافه کرد: این تیم در مجموع 250 خدمت از جمله در زمینه مشاوره مامایی و پزشکی، تزریقات و پانسمان، غربالگری اولیه بیماری‌های مختلف مانند فشارخون و قندخون، خودامدادی و دیگرامدادی و روش‌های مبارزه با بیماری کرونا را به  اهالی این روستا ارایه کردند.

وی افزود: بسیج جامعه پزشکی مهاباد در نیمه نخست امسال سه تیم پزشکی عمومی و متخصص را به مناطق محروم و کم‌برخوردار این شهرستان اعزام کرده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال چندین تیم دیگر را نیز به این مناطق اعزام کند.

مسوول بسیج جامعه پزشکی مهاباد اضافه کرد: سال گذشته نیز 18 اکیپ بسیج جامعه پزشکی با حضور در روستاهای مختلف این شهرستان به بیش از سه هزار نفر خدمات بهداشتی درمانی و آموزشی رایگان ارایه کرده بودند.

همچنین در سومین روز هفته دفاع مقدس بخشدار مرکزی مهاباد همراه با تعدادی از دهیاران با حضور در پایگاه انتقال خون مهاباد مقداری از خون خود را به نیازمندان اهدا کردند.