در سومین روز از هفته دولت مجتمع فرهنگی ورزشی برادران کامیار افتتاح شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : سجاد سالک در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی ورزشی برادران کامیار اظهار کرد: اجرا و ساخت این پروژه عظیم از دو منظر مشارکت بخش خصوصی و مخاطبانی که از آن استفاده خواهند کرد بسیار حائز اهمیت است.

 

وی افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهرها و جوامع از طریق پروژه‌هایی از این دست محقق خواهد شد و با بهره‌برداری از این طرح شاهد کشف استعدادهای درخشان خواهیم بود.

سالک تصریح کرد: برای حمایت از اجرای فازهای بعدی نیز پیگیر اختصاص تسهیلات خواهیم بود و درخواست‌های مطرح شده را به وزیر ورزش و جوانان منتقل خواهیم کرد.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح این مجتمع اظهار کرد: در چند سال گذشته چندین پروژه فاخر ازجمله نوسازی استادیوم آزادی شهر مهاباد، ورزشگاه چمن مصنوعی شهر گوک تپه با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد از محل اعتبارات ملی  و چندین سالن چندمنظوره و چمن مصنوعی در این شهرستان توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.

وی افزود: سالن چندمنظوره شهر خلیفان نیز که مدت 16 سال بصورت نیمه کاره رها شده بود با تخصیص 3 میلیارد تومان اعتبار درحال اتمام است و در آینده‌ای نزدیک افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمودزاده با بیان اینکه 1 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های زیرساختی ایجاد بیمارستان جدید، توسعه راه‌ها، آبرسانی و گازرسانی شهرستان مهاباد تخصیص یافته تصریح کرد: در هفته دولت امسال نیز 45 طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 108 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد.

قرنی مصطفی‌پور رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد نیز در تشریح مشخصات فنی و میزان اعتبارات صرف شده جهت احداث مجتمع فرهنگی ورزشی برادران کامیار اظهار کرد: این مجتمع که عملیات احداث فاز اول آن در سال قبل آغاز گردید در زمینی به مساحت 3 هزار متر با اعتبار 6 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی احداث شده است.

وی افزود: فاز اول این مجتمع که امروز با حضور نماینده وزیر ورزش و جوانان و مسوولان استانی و شهرستانی به بهره‎برداری رسیده شامل یک سالن چندمنظوره و یک چمن مصنوعی بوده که کل هزینه ساخت آن توسط برادران کامیار تأمین اعتبار شده است.

مصطفی‌پور تصریح کرد: فاز دوم این پروژه نیز در صورت تأمین اعتبار و حمایت دولت که شامل استخر سرپوشیده و سالن مجهز مسابقات با جایگاه تماشاگران است، آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت این مجتمع از تسهیلات دولتی استفاده نشده خواستار حمایت وزارت ورزش و جوانان از فاز دوم این طرح با تخصیص تسهیلات شد و گفت: با توجه به حضور فعال بخش خصوصی در شهرستان مهاباد برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی در صورت اختصاص تسهیلات دولتی به طرح‌هایی از این دست شاهد ارتقای سرانه ورزشی در شهرستان خواهیم بود.