دیدار فرماندار مهاباد با خانواده معظم شهدا و ایثارگران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ؛ صبح روز دوشنبه 19 اردیبهشت 1401 قادری سرپرست فرمانداری مهاباد به همراه اعضای شورای تأمین و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا فیاض مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء استان با خانواده های روحانی شهید مصطفی پور آذر (شهریکندی) ، عزیز پور و عزیز نژاد دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار فرماندار مهاباد با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران، گفت: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی پایان در نزد خدای متعال خواهد داشت.
قادری گفت: عزت و افتخار کنونی جامعه اسلامی ما مدیون و مرهون خون شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان است و به همین علت ما به عنوان خادمان مردم ، خود را موظف به خدمت گذاری به شما عزیزان می دانیم.
حجت الاسلام فیاض مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء استان نیز در این دیدار گفت : تا مادامی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما حاکم باشد هیچ قدرتی فکر تجاوز و تعدی به این مرز و بوم را نخواهد کرد.

وی همچنین با بیان اینکه ایثار و از خود گذشتگی شهدا از مهمترین عوامل حفظ انقلاب است، عنوان داشت: ما مردم ایران اسلامی باید قدردان خون شهدا و فداکاری ایثارگران باشیم امید است بتوانیم شهدا را سرلوحه کار خود قرار داده و راهشان را ادامه دهیم.

شهید شهریکندی در تاریخ 1361/1/2 در مهاباد پس از اقامه نماز جماعت ظهر در مسجد مولوی توسط گروهک ضدانقلاب به شهادت رسید .

شهید ملا رحمان عزیز پور در پانزدهم اسفند ماه 1360در تهران به دست عوامل ضدانقلاب ترور و شهید شد.

شهید ملا حسین عزیزنژاد هم درسال 61 بر اثر درگیری با گروهک های ضد انقلاب در مهاباد به درجه رفیع شهادت نایل شد.