مردم روزه دار مهاباد یکپارچه فریاد «مرگ بر اسراییل» سردادند

مردم روزه دار مهاباد یکپارچه فریاد «مرگ بر اسراییل» سردادند
مردم روزه دار و همیشه در صحنه مهاباد در راهپیمایی روز جهانی قدس و همزمان با مسلمانان سراسر کشور فریادهای مرگ بر اسراییل سر دادند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد ، اقشار مختلف مردم مهاباد در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان همزمان با سایر مسلمانان جهان در حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین در راهپیمایی سراسری شرکت کردند.

مردم روزه دار مهاباد در حالی که پارچه نوشته هایی در حمایت از مردم فلسطین از جمله «اندکی صبر سحر نزدیک است»، «آمریکا، اسراییل در به درت می کنیم» و «فلسطین، فلسطین حمایتت می کنیم» و …در دست داشتند، پشتیبانی خود را از بیت المقدس و آرمان های مردم فلسطین اعلام کردند.
راهپیمایان مهابادی که در میان آنان زنان، کودکان و پیر و جوان دیده می شد، خیابان های صلاح الدین ایوبی غربی به سمت سه راهی وفایی و سپس به سمت چهارراه آزادی را طی کردند و در میدان جمهوری اسلامی گردهم آمدند.
برخی از شهروندان مهابادی با پوشیدن لباس های محلی خود را به محل تجمع مردم این شهر رسانده بودند تا ثابت کنند که حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین، رنگ، نژاد و ملیت نمی شناسد.
بسیاری از خانواده ها، کودکان و فرزندان خردسال خود را برای شرکت در این راهپیمایی باشکوه آورده بودند تا درس حمایت از مظلومان جهان را از همان دوران کودکی به آنان بیاموزند.
برخی از مردان و زنان کهنسال نیز برای رهایی از گرمای آفتاب مسیر راهپیمایی خود را در پیاده روها و زیر سایه درختان خیابان انتخاب کرده بودند و از آنجا فریادهای «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر آمریکا» را سر می دادند.

معاون استاندار وفرماندار مهاباد نیز در جمع مردم این شهر که در میدان جمهوری اسلامی تجمع کرده بودند، اظهار داشت: روز قدس و مشارکت گسترده مردم مسلمان در راهپیمایی این روز رویای شوم استکبار «از نیل تا فرات» را باطل کرد.
ایرج شجاعی افزود: استکبار جهانی قصد دارد با نقشه شوم «معامله قرن» که در آن هیچ حق و حقوقی برای مردم فلسطین قایل نشده اند این مساله را به نفع صهیونیست ها سوق دهد اما مسلمانان جهان هرگز چنین معادله ای را قبول نمی کنند.
وی اضافه کرد: ورود یهودیان به سرزمین فلسطین از سال ۱۹۱۷ میلادی و طبق نظریه «بالفور» شروع شد و در ابتدا قرار بود آوارگان یهودی به عنوان میهمان در فلسطین ساکن شوند.
شجاعی گفت: پس از جنگ جهانی دوم و کشتار یهودیان توسط هیتلر شمار زیادی از آنان به سرزمین فلسطین مهاجر کردند و با حمایت های استکبار جهانی رژیم اشغالگر قدس پایه گذاری شد.
وی اضافه کرد: امام راحل نخستین کسی بود که پرچم حمایت از مردم فلسطین را در جهان اسلام بر افراشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با نامگذاری آخرین جمعه رمضان به نام روز قدس، نفرت مسلمانان از جنایت رژیم اشغالگر قدس ابعاد دیگری به خود گرفت.
فرماندار مهاباد با بیان اینکه مسلمانان می دانند تا زمانی که حمایت های جهانی از مردم فلسطین تداوم داشته باشد، استکبار جهانی نمی تواند به اهداف شوم خود دست پیدا کند اضافه کرد: امروز مهمترین چالش استکبار جهانی، اسلام است و استکبار با تمام توان با آن مقابله می کند.
در پایان این راهپیمایی قطعه نامه ای قرائت شد وراهپیمایان با فریادهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل» مفاد آن را تایید کردند و در نهایت پرچم های آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شانزدهم مرداد سال ۱۳۵۸ در پیامی تاریخی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند.
تا امروز، هر ساله نه فقط ایرانیان بلکه آزادیخواهان بسیاری از کشورهای جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با فریاد خود همبستگی بین‌المللی با مردم فلسطین و حمایت از حقوق قانونی آنان را اعلام می‌کنند.