دوستداران محیط زیست به یاری پاکبانان مهابادی شتافتند

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : جمعی از دوستداران محیط زیست و اعضای انجمن‌های ورزشی مهاباد در اقدامی نمادین به یاری پاکبانان شتافته و پارک ملت این شهر را از وجود زباله و پسماند پاکسازی کردند.

این اقدام خودجوش زیست محیطی روز پنجشنبه و با همکاری شهرداری مهاباد و حضور فعالانه اعضای انجمن‌های زیست محیطی و وزرشی این شهرستان در محوطه پارک ملت و حاشیه رودخانه مهاباد برگزار شد.

یکی از دوستداران محیط زیست مهاباد در حاشیه این آیین پاکسازی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و مبتلا شدن تعدادی از کارکنان بخش خدمات شهرداری مهاباد به این بیماری، اعضای انجمن‌ها درخواست کمک به کارکنان برای پاکسازی پارک ملت این شهر را داشتند.

محمدامین شیخ‌مندی افزود: در این اقدام نمادین بیش از 80 نفر از اعضای انجمن‌های زیست محیطی و ورزشی این شهرستان حضور داشتند که بیش از ۲ تُن زباله و سایر پسماندها را از پارک ملت و حاشیه رودخانه این شهر جمع‌آوری کردند.

وی اضافه کرد: شرکت‌کنندگان در این عملیات پاکسازی از شهروندان و مهمانان این شهر خواستند هنگام حضور در دامن طبیعت از ریختن زباله و ستایر پسماندها در محیط اطراف خودداری کنند و زباله تولید خود را به مکان‌های مشخص شده تحویل دهند.

وی جلب مشارکت‌های مردمی برای پاکیزه نگاه داشتن محیط‌ زیست و ترویج فرهنگ عمومی حفاظت از طبیعت را از مهم‌ترین اهداف این برنامه عنوان کرد.

در این برنامه با توجه به شیوع بیماری کرونا شرکت‌کنندگان ضمن رعایت کامل پروتکل‌های بهداشت از ماسک و دستکش استفاده کرده و زباله‌ها را داخل کیسه‌های پلاستیکی جمع‌آوری و در مکان مشخصی قرار دادند تا توسط کارکنان شهرداری به سایت پسماند زباله شهری منتقل شود.