امسال 700 خدمت پزشکی به ساکنان مناطق محروم مهاباد ارایه شد

امسال 700 خدمت پزشکی به ساکنان مناطق محروم مهاباد ارایه شد
نیمه نخست امسال 700 خدمت پزشکی رایگان توسط تیم‌های بسیج جامعه پزشکی این شهرستان به ساکنان مناطق محروم ارایه شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : سرهنگ علی حسینی مسوول بسیج جامعه پزشکی سپاه مهاباد گفت: نیمه نخست امسال در مجموع سه تیم پزشکی به مناطق محروم در مناطق شهری و روستایی این شهرستان اعزام شدند و خدمات پزشکی رایگان را به بیماران این مناطق ارایه دادند.

وی اضافه کرد: در این مدت 2 تیم پزشکی عمومی به مناطق "کانی‌صوفی‌رشید" و "زمین‌های شهرداری" مهاباد که از مناطق حاشیه‌ای و محروم این شهر هستند اعزام و این ۲ تیم پزشکی در مجموع 500 خدمت پزشکی رایگان ارایه دادند.

مسوول بسیج جامعه پزشکی سپاه مهاباد با اشاره به اعزام یک تیم به مناطق روستایی این شهرستان گفت: این تیم‌ پزشکی همزمان با هفته دفاع مقدس برای ارایه خدمات پزشکی به روستای "آفان" از توابع بخش خلیفان شهرستان مهاباد اعزام شد و به روستاییان ساکن در این روستا و دیگر روستاهای اطراف آن به طور رایگان خدمات پزشکی ارایه کردند.

وی اضافه کرد: این تیم نیز در مجموع 250 خدمت از جمله در زمینه مشاوره مامایی و پزشکی، تزریقات و پانسمان، غربالگری اولیه بیماری‌های مختلف مانند فشارخون و قندخون، خودامدادی و دیگرامدادی و روش‌های مبارزه با بیماری کرونا را به  اهالی این روستا ارایه کردند.

مسوول بسیج جامعه پزشکی مهاباد اضافه کرد: سال گذشته نیز 18 اکیپ بسیج جامعه پزشکی با حضور در روستاهای مختلف این شهرستان به بیش از سه هزار نفر خدمات بهداشتی درمانی و آموزشی رایگان ارایه کرده بودند.

مهاباد با 237 هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و در دوران دفاع قدس 750 شهید در راه دفاع از اسلام و انقلاب تقدیم نظام کرده‌است.

# نظر : 0