6 پایگاه بهزیستی در مهاباد آماده جمع‌آوری نذرهای عید قربان

6 پایگاه بهزیستی در مهاباد آماده جمع‌آوری نذرهای عید قربان
۶ پایگاه بهزیستی، نذرهای مربوط به عیدقربان را جمع‌آوری و به دست مددجویان این شهرستان می‌رساند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی مهاباد گفت: مراکز توانبخشی و بهزیستی فعال در سطح شهرستان همزمان با عید سعید قربان کمک‌های اهدایی را که اغلب گوشت بوده، مشروط به ذبح بهداشتی در کشتارگاه‌ها از خیّران تحویل خواهند گرفت.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند در عید قربان امسال کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۴۱۵۵۰۳۴۵۴۱۵۷۲۸۱۸ یا شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۸۵۴۵۳۱۷۸ واریز کنند.

رییس اداره بهزیستی مهاباد با بیان اینکه در عید قربان سال گذشته بیش از 800 کیلوگرم از سوی خیّران به این اداره اهدا شد، گفت: امسال نیز مبالغ نقدی و گوشت قربانی اهدا شده پس از جمع‌آوری با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در اسرع وقت در اختیار مددجویان بهزیستی قرار می‌گیرد.

یوسفی تاکید کرد: طبق تصمیم کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیر سازمان بهزیستی و به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، همچنین تامین و حفظ سلامت کارکنان و مقیمان مراکز تحت پوشش این سازمان در سراسر کشور، برگزاری هرگونه جشن و مراسم به صورت گردهمایی حضوری در مراکز و موسسات تحت پوشش سازمان بهزیستی ممنوع است.

هم‌اکنون از جمعیت 240 هزار نفری مهاباد، چهار هزار و 380 نفر دارای پرونده معلولیت در بهزیستی هستند که حدود نصف آنها به صورت ماهانه بین 65 تا 650 هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند.

طبق یک سنت ابراهیمی هر سال در عید قربان (10 ذی‌الحجه)، مومنان بر حسب وسع مالی خود، همزمان با مناسک حج، دام را ذبح کرده و گوشت حاصل از آن را در بین خانواده‌های بی‌بضاعت توزیع می‌کنند که امسال عید قربان مصادف با 10 مرداد مصادف شده است.

این شهرستان با 240 هزار نفر جمعیت دارای 60 واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی است؛ در این شهرستان 240 هزار راس دام سبک و 24 هزار راس دام سنگین وجود دارد.

# نظر : 0