اولین جلسه پدافند غیر عامل شهرستان مهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهاباد : امروز مورخ 1399/05/08 اولین جلسه پدافند غیر عامل شهرستان مهاباد با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین لشکری و کشوری شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌غربی گفت: ۱۰ سد این استان که تامین‌کننده آب شرب مردم است، به سامانه پایش آنلاین کیفیت آب مجهز می‌شود.

قدرت حبیب‌زاده  افزود: راه‌اندازی سیستم پایش آنلاین کیفیت آب برای سدهایی که علاوه بر مصارف کشاورزی تامین کننده آب شرب شهری نیز هستند، ضروری بوده تا به صورت آنلاین وضعیت و سالم بودن آب به وزارت نیرو گزارش شود.

وی ادامه داد: هزینه هر سیستم پایش آنلاین بیش از ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده که با توافق استانداری و مکاتباتی که با وزارت نیرو انجام شده، مجهز کردن این سدها در دستور کار قرار گرفته و سد مهاباد نیز جزو یکی از این سدهاست.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌غربی بیان کرد: وضعیت بالادست سدهای استان در معرض ورود انواع بیماری و اتفاقات ناگوار قرار دارد که به حال خود رها شده و هر لحظه امکان آلوده شدن آب و سرایت آلودگی در داخل شهر وجود دارد که نیاز است برای ایمن‌سازی و حصارکشی آن اقدام‌های لازم انجام شود.

حبیب‌زاده با اشاره به موقعیت کشورمان و شرایط کنونی منطقه، رعایت اصول پدافند غیرعامل را مهمترین راه پیشگیری و مقابله با تهدیدات عنوان کرد و افزود: حفظ آمادگی و تاب‌آوری در شرایط بحرانی یکی از عوامل برون رفت از این شرایط است.

فرماندار مهاباد نیز در این جلسه بر ضرورت فنس‌کشی اطراف سد مهاباد تاکید کرد و گفت: سد این شهرستان هم‌اکنون آب ۱۸۰ هزار نفر را تامین می‌کند و در آینده نزدیک با اتصال ۱۴۲ روستا به شبکه آب شرب از محل این سد، ای