بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد به دستگاه اکسیژن‌ساز مجهز شد

بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد به دستگاه اکسیژن‌ساز مجهز شد
بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان با صرف هزینه 20 میلیارد ریالی به دستگاه اکسیژن‌ساز مجهز شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهاباد : بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان با صرف هزینه 20 میلیارد ریالی به دستگاه اکسیژن‌ساز مجهز شد.

سینا باغچه‌ای روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دستگاه با توجه به نوسان تامین اکسیژن بخش‌های مختلف بیمارستان و همچنین در شرایط مقابله با کرونا جزء نیازهای اساسی بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد بود که نسبت به تامین و راه‌اندازی آن اقدام شد.

وی ادامه داد: پیش از این اکسیژن‌های مصرفی بیمارستان با استفاده از کپسول‌های مخصوص 20 کیلوگرمی تأمین می‌شد که با راه‌اندازی این دستگاه، اکسیژن مورد نیاز بخش‌های مختلف بیمارستان با فشار استاندارد توسط آن تامین خواهد شد.

مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: این دستگاه دارای ظرفیت تولید 400 لیتر اکسیژن در دقیقه است که موردنیاز اساسی بیماران تنفسی و کرونایی است.

باغچه‌ای اظهار داشت: یکی از موثرترین شیوه‌های مقابله با بیماری کووید  19 اکسیژن‌تراپی است که با پیش‌بینی‌های به موقع تامین این تجهیزات مهم و حیاتی در اسرع وقت در دستور کار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته است.

وی با اشاره به وضعیت هشدار شیوع بیماری کرونا در مهاباد تاکید کرد: شهروندان در حد امکان از حضور، تجمع و تردد بی‌مورد در معابر خودداری کرده و هنگام خروج از منزل استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد یکی از بیمارستان‌های قدیمی آذربایجان‌غربی است که هم‌اکنون با چند برابر ظرفیت خود و با 301 تخت فعال به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارایه می‌کند.

مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای یک بیمارستان، 67 خانه بهداشت روستایی، 18مرکز سلامت روستایی و شهری، 11 پایگاه سلامت و بیش از 200 مطب خصوصی دارای پروانه فعالیت است.

# نظر : 0